Levi`s 501: numer, który zmienił wszystko

W przyszłym roku marka Levi’s obchodzi 150. rocznicę powstania ikony jeansów. Rozporek na guziki, prosta nogawka, czerwona wszywka to baza modelu Levi’s 501® , który ciągle ewoluuje w zależności od aktualnych trendów. W tym roku, nawiązując do komfortu zaczerpniętego ze stylu późnych lat 90-ch, powstał nowy model Levi’s 501 ®, 90s oraz Levi’s 501 ® ‚90s Shorts. Dzięki luźniejszemu krojowi na biodrach i w nogawkach, doskonale oddają klimat tamtych lat, kiedy luźniej, a nawet nieco niedbale, odzwierciedlało konkretny styl.

Aby uczcić 149 lat istnienia kultowego modelu, marka Levi’s nawiązała współpracę z pięcioma wizjonerami, których historie idealnie obrazują ducha modelu 501 ®. W kampanii bohaterowie składają hołd ikonie jeansu, od której wszystko się zaczęło. Zobaczymy w niej aktorkę Barbie Ferreira znaną z serialu Euphoria, projektanta, artystę i członka-założyciela legendarnej grupy A$AP Mob – A$AP Nast, modelkę Hailey Bieber, DJ- kę, producentkę i ikonę kultury Peggy Gou oraz sportowca, gwiazdę angielskiego footballu i działacza na rzecz dzieci, Marcusa Rashforda.
Najnowsza kampania Levi’s 501® przedstawia nam pięć inspirujących osób, z których każda jest autentyczna i która wnosi własną perspektywę do wszystkiego, co robi. Zobaczymy w niej osobiste rozmowy bohaterów dotyczące momentów, które podobnie jak w przypadku modelu 501®Original dla Levi’s na zawsze zmieniły ich własną drogę. Kampania obejmuje również szereg inspirujących zdjęć, które pokazują, dlaczego zmiana jest tak istotna, aby odkryć swoją twórczość i prawdziwe ja.


Dla marki Levi’s ten przełomowy moment nastąpił w maju 1873 roku, kiedy firma Levi Strauss & Co. oficjalnie otrzymała patent na miedziane nity do swoich jeansowych roboczych kombinezonów. Był to początek do powstania kilka lat później oryginalnego modelu Levis 501®. To, co na początku było bardzo wytrzymałą odzieżą roboczą, w połowie XX w.stało się jednym z najbardziej kultowych elementów odzieży, jakie kiedykolwiek powstały.

Symbol młodzieńczego buntu, główny element klasycznego stylu czy kreatywnego wyrażania siebie, oryginalne jeansy 501® mogą być dla każdego. Przede wszystkim jest to katalizator, który zmienił sposób, w jaki myślimy o ubraniach. Dzięki nim zrozumieliśmy, że pojedynczy element może być punktem wyjścia do powstania charakterystycznego stylu każdej osoby. Przez ostatnie 150 lat ludzie znajdowali niezliczone sposoby, aby nadać spodniom Levi’s 501® swój własny charakter. To świadectwo na to, że model 501® wykracza poza trendy orazże prawdziwe rzemiosło nigdy nie wychodzi z mody.

Zoabcz również: Kolekcja | Moda | Fotografia | Edytorial

Levis 501