Hover Camera to prawdopodobnie jeden z najciekawszych projektów, jakie ostatnio widzieliśmy. Prosty, funkcjonalny i bardzo kreatywny pomysł trójki młodych naukowców.

Na początku warto przedstawić twórców Hover Camera. Na pytanie „Kim jesteście?” odpowiadają :

Moglibyśmy w odpowiedzi rzucić stos fantazyjnych tytułów, pozycji czy posiadanych wykształceń, żeby pokazać Wam jakim światowej klasy laboratorium jesteśmy. Ale prawda jest taka, że wolimy być przedstawiani jako twórcy, wynalazcy, myśliciele, którzy przekraczają granice i redefiniują pojęcie niemożliwości w technologii.

Młodzi wynalazcy tworzą prostą robotykę. Drobne nowinki technologiczne mające krok po kroku przybliżać nas z „dziś” do „jutro”. Właśnie w ten sposób, powstała latająca kamera. Pojedyncze rozwiązania technologiczne, które powstały w pracowni pozwoliły osiągnąć efekt końcowy. Jak mówią twórcy, najwspanialszy jest fak, że cały projekt, od początku do końca, jest efektem ich pracy. Za jeden z największych sukcesów uważają wagę urządzenia. Cała kamera, razem z modułem wznoszącym ją w powietrze waży niecałe 250g. Sprawia to, że kamera nie wymaga licencji na pilotaż i jak sami wynalazcy mówią jest „FreeForAll” (dostępny dla każdego). Kamera obecnie jest na etapie testów. My z niecierpliwością czekamy, aż trafi na rynek.

Hover Camera - 360 Pano Hover Camera - Follow Your Face Hover Camera - Portability Hover Camera - Release & Hover (big) Hover Camera - Throw & Balance Pushing Hover Camera