lil SOLID 2.0 – designerski system podgrzewania tytoniu

Firma Philip Morris International (PMI) rozbudowuje ofertę bezdymnych produktów alternatywnych do papierosów i przedstawia na polskim rynku nowy system podgrzewania tytoniu: lil SOLID 2.0. To jednoczęściowe urządzenie podgrzewające tytoń bez jego spalania. Nie wydziela zapachu dymu papierosowego ani popiołu, a liczba oraz stężenia emitowanych przez nie substancji szkodliwych i potencjalnie szkodliwych są znacznie niższe niż podczas palenia papierosa [1]. Urządzenie pozwala na użycie kolejno 3 wkładów tytoniowych z rzędu oraz do 25 wkładów na pełnym naładowaniu baterii (w zależności od warunków użytkowania oraz cyklu życia baterii). lil SOLID 2.0 opracowała południowo-koreańska firma KT&G. Produkt dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych.

W styczniu 2020 roku PMI oraz KT&G podpisały umowę, na mocy której PMI będzie dostarczał produkty bezdymne firmy KT&G na rynki międzynarodowe poza Koreą Południową. Jednym z takich produktów jest lil SOLID 2.0. To drugi produkt bezdymny w portfolio PMI w Polsce. Pierwszym był opracowany przez PMI system podgrzewania tytoniu IQOS.

Philip Morris International jest pierwszą firmą w swojej branży, która publicznie zadeklarowała, że będzie dążyć do przyszłości wolnej od dymu papierosowego. Konsekwentnie realizujemy ten cel robiąc kolejny, ważny krok w tym kierunku. Nasza firma przechodzi transformację, stawiając na pierwszym miejscu badania naukowe i rozwijając nowe technologie. To pozwala nam tworzyć produkty bezdymne, o potencjale mniejszej szkodliwości w porównaniu z paleniem papierosów. Dlatego, we współpracy z firmą KT&G, wprowadzamy w Polsce urządzenie lil SOLID 2.0. Wierzymy, że rosnąca gama produktów bezdymnych oraz ich przystępność cenowa, pozwolą 8 milionom polskich palaczy ułatwić i przyspieszyć ich decyzję o przejściu z papierosów na takie właśnie produkty, jeśli nie rzucają oni palenia. Byłoby to korzystne dla samych palaczy, dla społeczeństwa i dla zdrowia publicznegomówi Michał Mierzejewski, Prezes Zarządu Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie.

Najlepszą rzeczą, jaką może zrobić dorosły palacz, jest całkowite rzucenie palenia tytoniu. W rzeczywistości wielu palaczy nie rzuca palenia. Koniecznie jest więc zastosowanie szeregu alternatywnych rozwiązań w celu zmniejszenia liczby osób palących.

Oferowany przez PMI lil SOLID 2.0, podobnie jak IQOS, jest alternatywą dla tradycyjnych papierosów i jest przeznaczony wyłącznie do tych pełnoletnich palaczy, którzy w przeciwnym wypadku dalej paliliby papierosy lub korzystali z innych produktów z nikotyną.

Urządzenie lil SOLID 2.0 wykorzystuje technologię podgrzewania indukcyjnego, podgrzewając wkład tytoniowy poprzez igłę grzewczą w urządzeniu. Metoda indukcji pozwala na równomierne podgrzewanie wkładu na całej długości igły. Podczas podgrzewania tytoniu urządzenie wydziela aerozol z nikotyną, który nie ma nieprzyjemnego zapachu dymu z papierosów.

W ramach trwającej transformacji biznesowej Philip Morris International stawia na rozwój produktów bezdymnych, o potencjale mniejszej szkodliwości i obniżonego ryzyka w porównaniu z paleniem papierosów. Dotychczas (stan na grudzień ub. roku) firma zainwestowała ponad 8 mld dolarów w badania naukowe, rozwój technologiczny i komercjalizację takich produktów, zatrudniając w tym celu ponad 400 naukowców i ekspertów z obszaru badawczo-rozwojowego (B+R). Za swoje innowacje w obszarze technologii bezdymnych PMI otrzymał już 1 300 patentów ze strony 5 największych urzędów patentowych na świecie. Jest też jedyną firmą z branży tytoniowej na liście TOP50 firm z największą liczbą patentów, autorstwa Europejskiego Biura Patentowego (EPO).

Wprowadzenie nowego produktu do podgrzewania tytoniu na polski rynek ma pomóc w przyspieszeniu globalnego celu firmy PMI, jakim jest przyszłość wolna od dymu papierosowego. Jak dotąd na flagowy, bezdymny produkt firmy PMI – system podgrzewania tytoniu IQOS, dostępny na 70 rynkach na świecie – przeszło ponad 14,9 mln osób, które zaprzestały palenia papierosów (stan na 30 września 2021 r.). Do końca 2025 roku PMI chce osiągnąć wynik 40 mln użytkowników swoich produktów bezdymnych, którzy w przeciwnym wypadku dalej paliliby papierosy.

Koncern, już pod kierownictwem Jacka Olczaka, pierwszego Polaka na stanowisku Prezesa (CEO) globalnej firmy, zwiększył przychód netto ze sprzedaży produktów bezdymnych do 29 proc. w trzecim kwartale 2021 r. Firma rozbudowała też globalną dostępność swoich produktów bezdymnych: od zera do 70 rynków (stan na 30 września 2021 r.).

lil SOLID 2.0 nie jest produktem wolnym od ryzyka. W wyniku podgrzewania tytoniu urządzenie wydzielany aerozol z nikotyną, która jest substancją silnie uzależniającą. W przypadku osób korzystających z wyrobów nikotynowych zawsze najlepszym wyborem jest całkowite zerwanie z nałogiem. Dla osób, które tego nie robią, przejście na bezdymny produkt alternatywny do papierosów może być lepszą decyzją niż dalsze palenie papierosów.

Czytaj też: Technologia | Ciekawostki | Gadżety | Detal | whiteMAD na Instagramie

[1] Źródło: Obniżenie poziomu różnych szkodliwych substancji chemicznych (z wyjątkiem nikotyny) w porównaniu z dymem papierosa referencyjnego. Wszelkie istotne informacje znajdują się na stronie www.iqos.com

źródło: materiały prasowe