Lodówka jak dzieło sztuki. Samsung Bespoke na aukcji w DESA Unicum

Lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami, dlatego nowoczesny design i sztuka coraz śmielej wkraczają w różne obszary życia. Firmy technologiczne chętnie współpracują z artystami, aby nadać niepowtarzalnego charakteru produktom codziennego użytku. Właśnie w ramach takiej wyjątkowej kooperacji powstała lodówka Samsung Bespoke z ilustracją autorstwa francuskiego artysty Thibaud Hérem, która jako prawdziwe dzieło sztuki użytkowej już 26 września br. trafi na aukcję w DESA Unicum.

Z roku na rok, jako konsumenci, podnosimy poprzeczkę i zwiększamy nasze oczekiwania, także w odniesieniu do sprzętu AGD. Jego możliwości technologiczne muszą iść w parze z niepowtarzalnym wzornictwem, dzięki któremu lodówka czy odkurzacz będą ciekawym dodatkiem do wnętrza. Samsung stale zaskakuje i odkrywa nowe możliwości. Łącząc technologię ze sztuką redefiniuje sposób postrzegania AGD. Tym razem płótnem stała się personalizowana lodówka Bespoke, a w rolę kreatora wcielił się  Thibaud Hérem, francuski artysta mieszkający w Londynie. Jego ilustracje, przedstawiające obiekty światowej architektury, wyróżniają się niezwykłą precyzją i szczegółowością. Taki efekt udaje się uzyskać dzięki metodzie odręcznego rysunku za pomocą cienkich piór. Przez lata Thibaud Hérem wypracował sobie charakterystyczny styl, który stanowi podpis jego twórczości.

Wyrafinowana sztuka… na lodówce

Front lodówki Bespoke, będącej przedmiotem aukcji, stanowi ilustracja Chateau de Fontainebleau, miejsca niezwykle istotnego dla francuskiej sztuki i kultury. Lodówka składa się z 3 modułów oraz 3 ekskluzywnych paneli zaprojektowanych przez francuskiego artystę – są to jedyne takie panele dostępne w Polsce.

Lodówka Bespoke to idealny przykład sztuki użytkowej, która wkracza do domowych wnętrz. „Połączenie sztuki, nowoczesnego designu  i urządzeń domowych to wspaniały trend. Dzięki niemu nareszcie można kompleksowo spojrzeć na domowe wnętrza i zadbać o wrażenia estetyczne, także przy pomocy AGD. Po raz kolejny łączymy siły z firmą Samsung. Widzimy potencjał w takich nietypowych projektach i jesteśmy przekonani, że nasz rynek jest otwarty na takie ekstrawagancje.   Właśnie dlatego, jako pierwszy dom aukcyjny w Polsce, zdecydowaliśmy się przeprowadzić aukcję tej wyjątkowej lodówki. Tym bardziej, że limitowana edycja paneli Bespoke zaprojektowanych przez Thibaud Hérem naprawdę robi wrażenie” – mówi Cezary Lisowski z DESA Unicum.

Samsung i DESA – wyjątkowa aukcja

W ramach aukcji „Design. Piękno w użyciu” w DESA Unicum już 26 września 2022 r. o godz. 19, odbędzie się pierwsza w Polsce licytacja lodówki, przeprowadzona przez dom aukcyjny. Wydarzenie stanowiło będzie doskonałą okazję do tego, aby wejść w posiadanie jedynej w swoim rodzaju lodówki Samsung Bespoke z ilustracją artysty Thibaud Hérem. Zarówno lodówkę, jak i inne licytowane obiekty, będzie można oglądać na wystawie przedaukcyjnej, która potrwa od 19 września br., aż do dnia aukcji. Całkowity dochód z licytacji lodówki przekazany zostanie na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie i projekt “Autoportrety XXI” wspierający polskich artystów oraz pozwalający zbudować nową kolekcję do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

Każdej aukcji z tego cyklu towarzyszy wyjątkowe wydarzenie promujące wiedzę na temat polskiego wzornictwa przemysłowego i sztuki przedmiotu  – Desa Design Days, które odbędzie się już 24 września w siedzibie domu aukcyjnego.

DESA Unicum to lider wśród domów aukcyjnych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, którego historia sięga lat 50. XX wieku. Na koniec 2021 roku DESA Unicum była 8. domem aukcyjnym w Europie. W 2021 roku DESA Unicum zorganizowała 202 aukcje (stacjonarne i online, z uwzględnieniem 9 aukcji charytatywnych), podczas których wylicytowano obiekty o łącznej wartości ponad 280 mln zł.

Finał aukcji „Design. Piękno w użyciu” w DESA Unicum, ul. Piękna 1A w Warszawie

26 września 2022 r. o godz. 19:00.

Licytować online można już teraz na stronie: https://desa.pl/pl

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Kuchnia | Ciekawostki | Detal | Sztuka | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły