Łódź: dawna elektrociepłownia zmieniona w Centrum Komiksu

Wkrótce swoją działalność rozpocznie Centrum Komiksu. Kulturalna instytucja będzie działać w przebudowanym budynku dawnej elektrociepłowni w EC1 Łódź. Modernizacja zabytkowego obiektu właśnie dobiega końca.

Łódzkie Centrum Komiksu powinno spodobać się fanom nie tylko komiksów, ale i gier. Przestrzenie Centrum wypełnią interaktywne wystawy oraz gry. W sumie instytucja zajmie trzy kondygnacje. Goście Centrum Komiksu będą mogli zwiedzić specjalnie zaprojektowane, interaktywne wystawy stałe. Na parterze oraz pierwszym piętrze powstaną sale poświęcone grom wideo. Co ciekawe, jedną z największych atrakcji będzie możliwość zagrania w grę poświęconą… tworzeniu gier komputerowych. Fabuła gry osadzona będzie w świecie znanym z gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Gra powstaje we współpracy ze studiem CD PROJEKT RED. Studio przekazało też specjalne przedmioty, które będzie można oglądać na wystawie.

WIzyta w Centrum Komiksu będzie jak podróż do przeszłości. Goście będą mogli zapoznać się z działaniem technologii wirtualnej rzeczywistości oraz sprawdzić, w jakie gry można było grać 30 lat temu. Placówka pozwoli też na przeniesienie się do pokoju zagadek, który istnieje naprawdę, ale zobaczyć go będzie można tylko na ekranie. Brzmi tajemniczo? Szczegóły poznamy już po otwarciu.


Dodatkowo na pierwszym piętrze Centrum otwarta zostanie wystawa poświęcona komiksowi – zobaczymy na niej między innymi oryginalne dzieła największych polskich mistrzów, osiągnięcia krajowego i światowego komiksu oraz przestrzenie warsztatowe. Otwarcie Centrum w przebudowanej elektrociepłowni nastąpi w drugiej połowie 2023 r.

źródło: łódź.pl

Czytaj też: Łódź | Zabytek | Metamorfoza | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie