Łódź inwestuje w zieleń. Przy dużej arterii posadzono 200 drzew!

Mieszkańcy z pewnością docenią to latem. Łódź zyskała ponad 200 nowych drzew, zieleń pojawiła się wzdłuż ulicy Dąbrowskiego. Wcześniej setki nasadzeń wykonano wzdłuż ulicy Brzezińskiej, Józefiaka i na trasie WZ.

Nasadzenia wykonane wzdłuż ruchliwych ulic mają pomóc walczyć ze smogiem. Drzewa pojawiły się przy ulicy Dąbrowskiego, między Lodową i Puszkina. Wśród nowych drzew jest 56 klonów zwyczajnych, 40 klonów czerwonych, 50 wiśni piłkowanych i 70 lip drobnolistnych. Sadzonki mają po kilka metrów wysokości, a wybrane gatunki dobrze radzą sobie w miejskich warunkach. Kiedy podrosną, stworzą zielony korytarz i naturalny „klimatyzator” w tym rejonie.

Ulica Dąbrowskiego to kolejna zazieleniona w Łodzi arteria. W tym roku najwięcej, bo ponad 300 drzew, ZZM posadził przy al. Bartoszewskiego, czyli na trasie Górna. Natomiast kolejne 200 możemy już oglądać na ul. Józefiaka, 50 przy ul. Przybyszewskiego, a 40 przy ul. Rokicińskiej. Więcej zielonych drzew i krzewów jest też na ul. Brzezińskiej – na niej posadzono blisko 100 drzew. Wysokie na kilka metrów klony, lipy i wiśnie pojawiły się w pasie rozdziału na wysokości centrum handlowego M1.


W przeszłości miasto zazieleniało trasę WZ. Podczas samej jej przebudowy posadzono 2 tysiące drzew, a potem miasto dołożyło jeszcze kilkaset przy stadionie Widzewa i między Atlas Areną, a Wyszyńskiego. W efekcie w pasach rozdziału powstały małe skwery.

Czytaj też: Ekologia | Łódź | Zieleń | Urbanistyka | whiteMAD na Instagramie

źródło: UM Łódź