Łódź: mieszkańcy apelowali o posadzenie drzew. Niedawno trafiły do ziemi

Posadzenie drzew w centrum Łodzi było możliwe dzięki mieszkańcom, którzy głosowali na ten projekt w Budżecie Obywatelskim. Drzewa już trafiły do ziemi i w pełnej krasie będzie można je podziwiać wiosną.

Nowe drzewa pojawiły się na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Tuwima w centrum Łodzi. Co prawda to tylko pięć drzew, ale ważne, że nie są to maleńkie sadzonki, a już sporej wielkości rośliny. Wybór padł na klony Freemana „Autumn Blaze”, których wysokość to 8 m, a objętość pni wynosi prawie 40 cm. To jedne z największych drzew, jakie w tym roku posadzono w Łodzi.

Miasto zapowiada, że to nie jest ostatnia interwencja w poprawę estetykę miejsca. Wkrótce niezagospodarowany narożnik ma zostać rozbetonowany, a w miejscu nawierzchni z kostki pojawi się zieleń. Przykład takiego rozbetonowania w Łodzi pokazywaliśmy kilka tygodni temu. To niewielka, ale ważna interwencja zrealizowana przy ulicy Rydzowej. Mieszkańcy zgłosili służbom, że pień drzewa jest gęsto obłożony betonowymi kostkami, które ograniczają dopływ wody i powietrza do korzeni. W efekcie udało się uwolnić przestrzeń wokół pnia. Nasz artykuł na ten temat znajdziesz klikając TUTAJ.

Wniosek o posadzenie nowych drzew powstał z inicjatywy Fryderyka Bojdy, który wskazał niezagospodarowany fragment na skrzyżowaniu ulic.


Mieszkańcy większych miast mogą też głosować na zielone projekty w ramach swoich budżetów obywatelskich. Poszczególne projekty w ramach takich budżetów możecie znaleźć na stronach internetowych urzędów miast, gdzie dowiedzie się, w jaki sposób można wesprzeć realizację danego pomysłu.

źródło: łódź.pl

Czytaj też: Łódź | Zieleń | Miasto | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły