PO

Łódź: nowe życie kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej 118

Zarząd Inwestycji Miejskich poinformował o remoncie kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej 118 w Łodzi. W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy budynek zostanie odnowiony. W środku powstaną mieszkania, lokale użytkowe, biura i pracownie artystów.

Pierwsze prace już się zaczęły. Początkowo ekipa budowlana porządkuje teren kamienicy przy Piotrkowskiej 118.

Na pierwszym etapie inwestycji zajmiemy się instalacjami, rozbiórkami zniszczonych budynków gospodarczych i wyburzeniami wtórnych elementów wewnątrz kamienicy. Będziemy też osuszać i izolować fundamenty. Na październik zaplanowane są pierwsze prace konstrukcyjne przy ścianach, stropach i wzmocnieniach budynków – czytamy wypowiedź Olgi Kassyańskiej z Zarządu Inwestycji Miejskich na stronie lodz.pl.

To już kolejna kamienica w Łodzi, która doczekała się remontu. Program rewitalizacji starych budynków obejmuje odnowę kilkuset łódzkich kamienic. Prace obejmują odnowienie każdego elementu – od piwnicy aż po dach. Dodatkowo przebudowane zostanie podwórko, które zmieni się w zielony pasaż. Nowy trakt dla pieszych umożliwi spacer do fabryk przy ul. Sienkiewicza 61 i 63, które również zostaną wyremontowane. Więcej o tych planach pisaliśmy wcześniej TUTAJ.


Budynek przy ulicy Piotrkowskiej 118 składa się z neoklasycystycznej frontowej kamienicy czynszowej i dwóch ciągów oficyn. Jego budowa trwała w latach 80. i 90. XIX wieku. Pierwszym właścicielem obiektu był Juliusz Szulc. Co ciekawe, w jednym z budynków oficyny po prawej stronie od końca XIX wieku działała synagoga Henocha Bryczkowskiego.

Projekt zabytkowej kamienicy jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

źródło: lodz.pl

Czytaj też: Łódź | Renowacja | Architektura w Polsce | Zabytek | Kamienica | Miasto | Metamorfoza