rewitalizacja kamienicy

Łódź: rusza rewitalizacja kamienicy przy ul. Legionów 44 [WIZUALIZACJE]

Rewitalizacja kamienicy przy ulicy Legionów jest sporym wyzwaniem. To największa kamienica, która będzie wyremontowana w ramach programu rewitalizacji obszarowej w centrum Łodzi. W budynku powstaną mieszkania dla małoletnich matek z dziećmi oraz świetlica dla młodzieży.

Ulica Legionów jest niestety jedną z najbardziej zaniedbanych w centrum Łodzi. Wkrótce zacznie się to zmieniać. W ramach programu Miasto Kamienic wyremontowano dziewięć budynków, teraz przyszedł czas na rewitalizację tego przy ul. Legionów 44. To największy budynek w programie.

Zabudowę nieruchomości przy ul. Legionów 44 tworzy kilka budynków powstałych na przełomie XIX i XX wieku – frontowy oraz stojące w podwórzu. Wszystkie przejdą gruntowny remont. Powstanie w nich 20 mieszkań komunalnych, 5 lokali handlowo-usługowych, dom dla małoletnich matek oraz świetlica środowiskowa z dodatkowymi funkcjami terapeutycznymi.

Obecnie trwają intensywne prace przygotowawcze do remontu. Ekipa budowlana wejdzie tu w ciągu kilku najbliższych dni – zapowiada Michał Lenkiewicz, kierownik robót.

Obecny wygląd kamienicy przy ul. Legionów 44, fot. Google

Metamorfozę przejdzie też podwórko kamienicy. Przede wszystkim będzie zielono – pojawią się trawniki, klomby z krzewami, ozdobnymi trawami i bylinami oraz 5 drzew. Z myślą o młodych mieszkańcach w głębi podwórza powstanie plac zabaw, a na nim piaskownica, huśtawka oraz domek ze zjeżdżalnią. Co jeszcze? Ławki połączone pergolą, stojaki rowerowe, dwa miejsca parkingowe, kotłownia, śmietniki i nowe murowane ogrodzenie. Cały teren zostanie oświetlony i przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Rewitalizacja kamienicy będzie kosztować 14 mln zł.

Czytaj też: Łódź | Kamienica | Renowacja  | whiteMAD na Instagramie

źródło: UM Łódź