łąki kwietne

Łódź stawia na łąki kwietne i ule na dachach. Pierwsze już są!

Miasto planuje, że wiosną w Łodzi pojawią się nowe łąki kwietne. W sumie nowych powstanie aż osiem. Obok na dachach budynków zbudowane zostaną ule.

Łąki kwietne z roku na rok zyskują popularność. Są doskonałym schronieniem dla kilkuset gatunków małych zwierząt w tym pszczół. Co ważne, łąki kwietne są mniej wymagające w pielęgnacji niż trawa oraz korzystnie wpływają na wilgotność gleby. Pszczoły znajdują w Łodzi schronienie nie tylko na łąkach, ale także w specjalnych ulach montowanych na dachach. Coraz więcej firm i instytucji decyduje się na takie ekologiczne rozwiązanie na terenie swoich nieruchomości.

Coraz więcej prywatnych podmiotów w Łodzi decyduje się na montaż uli na dachach swoich budynków. Ule stoją już na dachach hotelu DoubleTree by Hilton, Biblioteki Uniwersytetu łódzkiego, Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ, Centrum Handlowego Sukcesja, Centrum Biznesu Synergia, Manufaktury i hotelu Andel’s.

Prowadzimy właśnie rozmowy o postawieniu kolejnych uli. Na dniach powinniśmy poznać efekty tych rozmów. Ponadto, mamy deklaracje kilku instytucji kultury chętnych do udostępnienia terenu lub dachu na ule – mówi Agnieszka Pietrzak z Wydziału Kształtowania Środowiska.


Poza ulami, w najbliższym czasie przybędzie w Łodzi kolejnych łąk kwietnych. Dzisiaj znajdziemy je na Rondzie Solidarności, wzdłuż ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Tylnej do ul. Wigury, na Łódzkich Błoniach i w parku nad Sokołówką. Tylko w tym roku przybędzie osiem kolejnych.

Z kolei Łąki Kwietne w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowane zostaną na terenach MOSiR, jedna na skwerze przy Perla-Barona. Pięć kolejnych łąk wysianych zostanie w wyniku współpracy z firmami Giardini i Łąki Kwietne Karol Podyma. Genialne zestawienia nasion tej ostatniej firmy znajdziecie w naszym sklepie klikając TUTAJ.

Czytaj też: Ekologia | Ciekawostki | Łódź | whiteMAD na Instagramie

źródło: UM Łódź