Łódź: wieżowiec Biprowłóku zostanie wyremontowany

Remont właśnie się rozpoczyna. Wieżowiec Biprowłóku będzie miał odnowioną elewację, co poprawi jego estetykę. Budynek znajduje się przy alei Piłsudskiego 12, pomiędzy biurowcem Orion Business Tower i siedzibą Urzędu Marszałkowskiego.

Jeszcze pod koniec stycznia przy budynku pojawiły się rusztowania. W pierwszym etapie prac wymieniona zostanie elewacja i ślusarka okienna pięter od 6. do 15. Wykonany zostanie też remont dachu i stojącej na nim nadbudówki technicznej.

To poważne przedsięwzięcie, ponieważ roboty obejmą łącznie 3 600 mkw. powierzchni i ponad 570 okien, które wymagają wymiany – czytamy na stronie Urzędy Miasta Łodzi.

Wieżowiec Biprowłóku ma 62 metry wysokości. Remont ma poprawić termikę przegród zewnętrznych budynku, co wpłynie na zmniejszenie kosztów jego utrzymania. W drugim etapie prac planowana jest wymiana elewacji parteru wraz z podcieniami aż do wysokości 6. piętra.


Jak budynek będzie wyglądać? Niestety do projektu nie wykonano wizualizacji, ani rysunków. Zamawiający remont nie uwzględnił wykonania wizualizacji w dokumentacji przetargowej. Jak pisze Paweł Rutkiewicz z łódzkiej Gazety Wyborczej – po remoncie budynek ma wyglądać podobnie do wieżowca urzędu marszałkowskiego.

Za remont odpowiada firma Budomal, wartość projektu to 6,8 mln zł. Remont ma zakończyć się we wrześniu 2021 roku.

Czytaj też: Wieżowiec | Łódź | Architektura PRL| Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

fot. Paweł Łacheta, źródło: UM Łódź

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły