Łódź z nowym placem imienia WOŚP. Jego centralną część ozdobi ogromne serce

Plac imienia WOŚP powstanie przed hotelem PURO w Łodzi. Będzie tu więcej zieleni, a w centralnej części ustawiona zostanie rzeźba serca.

Rzeźba w kształcie serca będzie mieć 3,5 metra wysokości, zostanie wypolerowana na wysoki połysk oraz będzie powodować efekt lustrzanego odbicia. Projekt realizuje miasto Łódź, które chce w ten sposób uhonorować działania Fundacji WOŚP oraz działających dla niej wolontariuszy i darczyńców.

Niezwykłe, wysokie na 3,5 metra serce stanie przy skrzyżowaniu ul. Ogrodowej i Zachodniej, na placu między pałacem Poznańskich i hotelem Puro. Zostanie wykonane ze stali polerowanej na wysoki połysk i lustrzany efekt. Będą się w nim odbijać zarówno okoliczne budynki, jak i osoby spacerujące dookoła. Za wykonanie rzeźby będzie odpowiedzialna ta sama grupa artystów, która stworzyła podobne realizacje w Norwegii, Dubaju, czy Wielkiej Brytanii. Jej montaż jest zaplanowany na koniec marca, tak aby zbiegł się w czasie z ogłoszeniem wyniku 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Bardzo się cieszę, że już wkrótce na mapie Polski, a w sumie i świata, pojawi się kolejne – już 38. – miejsce imienia WOŚP. Łódź co roku gra z Orkiestrą, sztaby z tego miasta w ramach 29. Finału zagrały przepięknie i zebrały prawie 950 tys. złotych, dzięki którym już niedługo będziemy mogli kupować sprzęt dla laryngologii i diagnostyki głowy. Wielkie dzięki Łódź! – powiedział Jurek Owsiak.


Serce będzie nie tylko niewątpliwą atrakcją tego miejsca, ale będzie także symbolem naszej szczodrości i gotowości do niesienia pomocy bliskim, szczególnie tym najbardziej bezbronnym – dzieciom. Dopełnieniem tego projektu będzie nadanie nazwy temu nienazwanemu dotychczas placowi. Inicjatywa wyszła od jednego z łódzkich radnych i chcemy ją przedstawić na jednej z najbliższych sesji. Proponujemy, aby plac nosił imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagra już w styczniu 2022 roku. Będzie to jubileuszowa, trzydziesta edycja wydarzenia. O planach zazielenienia placu przed hotelem PURO w Łodzi pisaliśmy w artykule TUTAJ.

Czytaj też: Ciekawostki | Łódź | Renowacja | whiteMAD na Instagramie

źródło: WOŚP, fot. lodz.pl