Lodziarnia Los Lodos w Lubinie z nowym, słodkim wnętrzem

Lodziarnia Los Lodos znajduje się przy ulicy 1 Maja w Lubinie. Miejsce niedawno przeszło metamorfozę. Wnętrze zaprojektowała Emilia Szczudło z pracowni E.Space Studio.

Lokal ma 72 m kw. Po zmianach wnętrze przypomina słodki, lodowy deser. Zmian było dużo. Lodziarnia nie tylko zyskała nowy wystrój, ale przebudowane sale, elewację i duże witryny.

Inspiracją do stworzenia projektu dla właścicieli lodziarni był poprzedni lokal zaprojektowany również przez Emilię Szczudło. Motywem przewodnim miały być oczywiście lody, ale też bubble tea i gofry.

Zrodził się zatem pomysł, by skąpać wnętrze w ociekającej czekoladzie i stworzyć lodziarnię niczym z filmu Charlie i fabryka czekolady – tłumaczy autorka projektu.

We wnętrzu pojawiły się ogromne grochy na suficie utrzymane w pudrowym różu. Ten element połączono z hipnotyzującą posadzką, która zdaje się przenosić do bajkowego świata.

Oryginalnie wygląda też sala, o którą powiększono lokal. Wejście do niej prowadzi przez otwór w kształcie łuku oświetlonego neonowym światłem. Znajdziemy tam jeszcze więcej “czekolady” ściekającej z sufitu na jasne, welurowe kanapy. Oparcia kanap mają przypominać biszkopty, natomiast siedziska do ciastek. Na suficie umieszczono kule przypominające posypkę na bitej śmietanie.


Willy Wonka z pewnością napiłby się tu herbatki w towarzystwie Alicji w Krainie Czarów, bowiem wielkie lustra w formie wielkich półkul wystających ze ściany, pozostawiają pod znakiem zapytania, co kryje się po drugiej stronie – dodaje.

W centralnej części umieszczono okrągłe stoły z podstawą, które nawiązują do rurek z kremem. Zupełnie nowe są też łazienki, które przystosowano do osób z niepełnosprawnościami. Ciekawostką jest przewijak dla niemowląt, który jest jak pianka marshmallow.

Sercem lokalu jest lada z kontuarem na lody, również ona ma obłe kształty. Ladę zdobi sztukateria w czekoladowym kolorze. Całość dopełniają neony w pastelowych kolorach.

zdjęcia: Przemysław Turlej (facebook.com/turlejfoto)

projekt: E.Space Studio; Emilia Szczudło (espacestudio.com.pl)

Czytaj też: Restauracja  | Sklep | Wnętrza | Ciekawostki | Lublin | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły