ARCHITEKTURA

Lodziarnia Los Lodos w Lubinie z nowym, słodkim wnętrzem

Lodziarnia Los Lodos znajduje się przy ulicy 1 Maja w Lubinie. Miejsce niedawno przeszło metamorfozę. Wnętrze zaprojektowała Emilia Szczudło z pracowni E.Space Studio.

Lokal ma 72 m kw. Po zmianach wnętrze przypomina słodki, lodowy deser. Zmian było dużo. Lodziarnia nie tylko zyskała nowy wystrój, ale przebudowane sale, elewację i duże witryny.

Inspiracją do stworzenia projektu dla właścicieli lodziarni był poprzedni lokal zaprojektowany również przez Emilię Szczudło. Motywem przewodnim miały być oczywiście lody, ale też bubble tea i gofry.

Zrodził się zatem pomysł, by skąpać wnętrze w ociekającej czekoladzie i stworzyć lodziarnię niczym z filmu Charlie i fabryka czekolady – tłumaczy autorka projektu.

We wnętrzu pojawiły się ogromne grochy na suficie utrzymane w pudrowym różu. Ten element połączono z hipnotyzującą posadzką, która zdaje się przenosić do bajkowego świata.

Oryginalnie wygląda też sala, o którą powiększono lokal. Wejście do niej prowadzi przez otwór w kształcie łuku oświetlonego neonowym światłem. Znajdziemy tam jeszcze więcej “czekolady” ściekającej z sufitu na jasne, welurowe kanapy. Oparcia kanap mają przypominać biszkopty, natomiast siedziska do ciastek. Na suficie umieszczono kule przypominające posypkę na bitej śmietanie.

Willy Wonka z pewnością napiłby się tu herbatki w towarzystwie Alicji w Krainie Czarów, bowiem wielkie lustra w formie wielkich półkul wystających ze ściany, pozostawiają pod znakiem zapytania, co kryje się po drugiej stronie – dodaje.

W centralnej części umieszczono okrągłe stoły z podstawą, które nawiązują do rurek z kremem. Zupełnie nowe są też łazienki, które przystosowano do osób z niepełnosprawnościami. Ciekawostką jest przewijak dla niemowląt, który jest jak pianka marshmallow.

Sercem lokalu jest lada z kontuarem na lody, również ona ma obłe kształty. Ladę zdobi sztukateria w czekoladowym kolorze. Całość dopełniają neony w pastelowych kolorach.

zdjęcia: Przemysław Turlej (facebook.com/turlejfoto)

projekt: E.Space Studio; Emilia Szczudło (espacestudio.com.pl)

Czytaj też: Restauracja  | Sklep | Wnętrza | Ciekawostki | Lublin | whiteMAD na Instagramie

Recent Posts

Jednorodzinny dom pod Toruniem. Zaprojektował go Sebastian Marach.

Jednorodzinny dom pod Toruniem to parterowy dom dla czteroosobowej rodziny o powierzchni zabudowy 340 metrów…

14 czerwca 2024

Zamek w Olsztynku – krzyżacka twierdza przekształcona w szkołę

Zamek w Olsztynku to przykład neogotyckiej rekonstrukcji nawiązującej do pierwotnego, gotyckiego założenia zamkowego wzniesionego przez…

14 czerwca 2024

Krucza 3 w Warszawie – samotna pamiątka po dawnej wielkomiejskiej zabudowie ulicy

Kamienica stojąca samotnie pod adresem Krucza 3 w Warszawie jest jedynym reliktem dawnej dziewiętnastowiecznej zabudowy…

13 czerwca 2024

Meczet w Kruszynianach. Jest najstarszy w Polsce

To cenny przykład islamskiego budownictwa. Meczet w Kruszynianach zbudowany został z drewna. Położony jest w…

13 czerwca 2024

Skromny i nowoczesny. Dom Otwarty w Poznaniu

Budynek zaprojektowała Katarzyna Buczkowska-Grobecka z pracowni Ktura Architekci. Dom zbudowany został w Poznaniu. Dom Otwarty…

13 czerwca 2024

Przejście dla pieszych przy dworcu Gdańsk Główny

To rewolucja. Nowe naziemne przejście dla pieszych przy dworcu Gdańsk Główny znacznie ułatwi poruszanie się…

13 czerwca 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej