Stolik "Allow-me" fot. James Patmore Studio

London Design Festival 2014: minimalizm od Jamesa Patmore

Kolekcja mebli przygotowana przez projektanta Jamesa Patmore to jeden z ciekawszych elementów tegorocznej edycji Festiwalu Dizajnu w Londynie.

Brytyjski projektant przygotował serię minimalistycznych przedmiotów, które łączy biel i wykorzystanie naturalnego drewna. Lampa stołowa Umbra swym wyglądem przypomina satelitarny talerz. Ukryte za nim źródło światła delikatnie rozprasza je na ścianie, dając przy tym ciepły, przyjemny dla oka efekt.

Zamiłowanie do geometrycznych kształtów widać w świecznikach Luna. Projektant zaproponował trzy drewniane stożki, każdy z nich ma inną wysokość i ostro ścięte boki.

Nieco bardziej dynamicznie prezentuje się stolik kawowy Allow-me. W jego wnętrzu ukryto szufladę, w której można trzymać potrzebne na co dzień przedmioty lub też w przypadku odwiedzin gości szybko ukryć to co na stole jest akurat zbędne. Podobne rozwiązanie zastosowano w przypadku stołu Armadillo. Jego blat swym wyglądem przypomina dość swobodnie spięte deski. Skrywają one jednak przydatne schowki.

To nie koniec doniesień z tegorocznej edycji London Design Festival. Będziemy was informować o najciekawszych wydarzeniach w ramach tego festiwalu. (ka)