Louis Vuitton w Paryżu z kolorową fasadą. To hołd dla Yayoi Kusama

Nietypowa, kolorowa fasada butiku Louis Vuitton w Paryżu symbolizuje współpracę, jaką marka rozpoczęła z Yayoi Kusama. Podobizna słynnej japońskiej malarki została umieszczona na dachu budynku.

Yayoi Kusama ma 93 lata. Niedawno artystka rozpoczęła współpracę z LV, dzięki której ubrania i akcesoria marki ozdobiono motywami charakterystycznymi dla twórczości artystki. Kropki o intensywnych kolorach pojawiły się na całej fasadzie flagowego butiku.

Sklep znajduje się przy słynnych Champs-Elysees i jest największym butikiem marki na świecie. W sumie ma pięć poziomów i 1800 m kw. powierzchni. Piętra połączone są ze sobą spiralnymi schodami, a klienci mogą wybierać spośród nowości oraz kultowych pozycji marki. Budynek zaprojektowali architekci Louis-Hippolyte Boileau oraz Charles-Henri Besnard w 1912 roku.

Oprócz wspomnianych już kropek, budynek ozdobiła ogromna figura, która przedstawia samą Yayoi Kusamę patrzącą na Pola Elizejskie. Artystka na rzeźbie ma czerwone włosy i sukienkę w barwne groszki. Jej dłoń zdaje się umieszczać poszczególne kropki na fasadzie.


Jest to już druga współpraca Louis Vuitton z Yayoi Kusamą. Pierwsza odbyła się w 2012 roku, kiedy powstała pierwsza linia produktów sygnowana jej nazwiskiem. Już wtedy torebki, buty i akcesoria ozdobiły kolorowe kropki.

fot. Faye Macleod, źródło: Louis Vuitton

Czytaj też: Paryż | Francja | Witryna sklepowa | Louis Vuitton | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie