Louis Vuitton i niesamowita wystawa “Volez, Voguez, Voyagez” w Paryżu

W Paryżu, tydzień bez wystaw to tydzień stracony. Tym razem zabieramy Was do paryskiego Grand Palais na wystawę pod tytułem “ Volez, Voguez, Voyagez”, która dedykowana jest Louis Vuitton, założycielowi marki, ale i całemu dorobkowi francuskiego Maison.

Mamy szansę prześledzić historię jednej z najbardziej cenionych marek galanterii skórzanej. Komisarz wystawy, Olivier Saillard zabiera nas w majestatycznym Grand Palais, w podróż, w której poznajemy historię słynnego kufra Louis Vuitton, poprzez retrospektywę , od wieku XVII aż do współczesności. Dziś słysząc Louis Vuitton, myślimy o wszechobecnej torbie ‘ Speedy’, bądź o utalentowanym, Nicolas Ghesquière, który stoi na czele domu mody. Jednak przed byciem uznanym za swoje kreacje prêt-à-porter, dom Vuitton był przede wszystkim pionierem w dziedzinie wyrobów skórzanych. Rozwijał swoje portfolio bagażu podczas rewolucji przemysłowej, adaptując swoją ofertę zależnie od rozwoju środków transportu.

Każda z dziewięciu sal , to dziewięć rozdziałów historii Louis Vuitton. Przedstawione kufry, walizy, kultowe torebki oraz nienaganne stroje malują obraz rodzinnej tradycji. Kufer, czyli malle po francusku stał się symbolem marki, ale i sztuki podróżowania. Można tylko pozazdrościć naszym poprzednikom voyage’y w dobrym stylu. Bagaż kabinowy, pudełka na kapelusze, walizki na kosmetyki oraz rożności przyglądają nam się zza witryn wystawy. Poprzez zaprezentowane przedmioty i dokumenty z archiwum Vuitton, zasmakujemy savoir faire rodziny, która z przedmiotu codziennego użytku, stworzyła dzieło sztuki. Tradycja ta jest przekazywana z ojca na syna i do dziś celem domu Louis Vuitton, jest tworzenie nowoczesnych, stylowych i wytrzymałych bagaży, które będą nam towarzyszy w życiowej podróży.

Autor: Karolina Hein

10394034_10153376457854638_3121141578712332169_n


Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły