Loving Bistro – nowa restauracja dla fanów minimalizmu

Restauracja Loving Bistro Letná znajduje się w Pradze. Jej wnętrze to dzieło architektów z pracowni Esté architekti. Nowa restauracja podaje dania wegańskie, a jej skromny wystrój i ograniczona paleta barw mają stanowić doskonałe tło dla kolorowych i smacznych dań.

Restauracja powstała z myślą o tych, którzy lubią dobry design oraz minimalistyczne wnętrza. Na witrynie umieszczono hasło, które zaprasza gości do środka i zachęca do pozostania w nim na dłużej. Zatrzymując się tutaj wprawdzie możesz spóźnić się na spotkanie lub zajęcia, ale będziesz bogatszy o nowe doświadczenia.

Wnętrze sprzyja wypoczynkowi w towarzystwie przyjaciół i dobrego jedzenia. Podawane są tutaj wegańskie dania. W lokalu czuć przestrzeń. Było to możliwe dzięki wysokiemu sufitowi oraz bieli, która dominuje we wnętrzu. Restaurację otwarto w parterowej części starej kamienicy. Lokal ma duże okna, w których kilkadziesiąt lat temu stali handlarze sprzedający owoce i warzywa. W trakcie przebudowy parteru połączono kilka lokali uzyskując przestrzeń o powierzchni 222 m kw.

Architekci celowo zaproponowali minimalistyczne wnętrze, które będzie stanowić neutralne tło dla kolorowych dań. Największym meblem jest drewniana lada samoobsługowa z przeszkloną witryną. Ważnym elementem jest drewniana ściana wykonana z lameli. Ściana ta skrywa drzwi do pomieszczeń technicznych. Drewniane fragmenty wykonano z jesionu, który koresponduje z jasnoszarymi elementami wystroju.


Pośród białych ścian restauracji Loving Bistro ustawiono stoły i krzesła w przeróżnej konfiguracji. Jest ich wiele, są zarówno klasyczne stoliki dla dwóch osób, wyższe barowe, miejsca siedzące na ławkach oraz duży stół do wspólnego biesiadowania. Właściciele chcieli, aby każdy z gości mógł wybrać sobie takie miejsce, którego akurat potrzebuje.

Czytaj też: Restauracja  | Kawiarnia | Czechy | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

fot. Studio Flusser, www.studioflusser.com

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły