Luksus po brazylijsku. Biały apartament z widokiem na Ipanema Beach. 

To jeden z najbardziej niezwykłych apartamentów, jakie ostatnio widzieliśmy. Jest wyjątkowo luksusowy, jednak przepych nie przytłacza i nie sprawia, że 520-metrowy apartament jest przesadzony. Białe ściany zdobią dzieła sztuki współczesnej, meble pochodzą od najbardziej znanych światowych projektantów, a widoki zapierają dech w piersiach.

Apartament powstał na zamówienie anonimowego inwestora, który marzył o miejscu na letnie wypady. Wybrał Rio de Janeiro, jedno z największych brazylijskich miast, w których właściciel ma spore grono znajomych i przyjaciół.

Do zaprojektowania wnętrz tego 520-metrowego apartamentu zaprosił pracownię Arthur Casas Studio, które znane jest ze swoich eleganckich realizacji. Ten „letni dom” został podzielony na pięć samodzielnych apartamentów, w których nocować będą goście oraz właściciel apartamentu. W centralnynm punkcie powstała wspólna przestrzeń z salonem i wydzieloną kuchnią, w której domownicy będą razem spędzać czas.


Charakterystyczną cechą salonu są panoramiczne okna, które otaczają go z każdej strony, sprawiając, że mieszkańcy mogą podziwiać 360 stopniową panoramę Rio de Janeiro, a także słynną plażę Ipanema. Białe ściany zdobią dzieła współczesnych twórców, wśród których wymienić można Carlito Carvalhosa. Projektanci z Arthur Casas Studio zadbali również o perfekcyjny dobór mebli, które same w sobie wyglądają jak funkcjonalne dzieła sztuki. Wśród nich znalazły się między innymi fotel od Jorge Zalszupina, czy stolik Quilombo, którego autorem jest sam projektant wnętrz – Arthur Casas.

źródło: dezeen.com