Luksusowe jachty od LEXUSA robią wrażenie

Japońskie samochody Lexus dla wielu są synonimem luksusu i prestiżu. Inni kojarzą markę z bezpieczeństwa oraz ekologicznego spojrzenia na motoryzacje. Jednak naprawdę bardzo wąskie grono ludzi wie, że Lexus tworzy również jachty. I to nie byle jakie!

Jednostkę napędzać będą dwa, 5-litrowe silniki V8, które znawcy marki znają z Lexusa RC F Coupe. Jeden z nich to moc 440 koni mechanicznych, co razem daje już potężną moc 885 koni mechanicznych.  Projekt powstał w w Japonii, pod okiem najważniejszych projektantów i inżynierów. Dzięki temu, jacht zachwyca nie tylko możliwościami, ale również nienagannym wyglądem. Panel sterowania jachtem oraz całą elektroniką został wbudowany w centralnej części maszyny. Urządzeniami jak sonar, nawigacja czy radio można sterować z touchpada osadzonego wewnątrz steru. Jednostka osiągać będzie prędkość 43 węzłów, czyli 80 km/h. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu ultra-lekkich materiałów.

Współpracowaliśmy bardzo blisko z Diesel Center Frabetti Design we Włoszech, projektantami Lexusa, a także inżynierami z Toyota Marine. Miało to na celu osiągnięcie takiej jakości i standardów jakie przyświecają każdemu projektowi domu Lexusa

– mówi Josh Delforge, który współtworzył projekt

Jachty powstawać będą w Marquis-Carver Yacht Group, które mieści się w amerykańskim stanie Wisconsin. Cena? Póki co nieznana.

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły