Luksusowy apartament w Poznaniu. Ma 230 m kw.

To nowoczesna przestrzeń. Luksusowy apartament znajduje się na nowym osiedlu mieszkaniowym w Poznaniu. Jego wnętrze zaprojektowała Joanna Norsesowicz, która prowadzi swoją autorską pracownię projektową.

Projekt wnętrza powstał dla małżeństwa. To dwukondygnacyjny apartament o czytelnym układzie funkcjonalnym. Mieszkanie zajmuje dwie ostatnie kondygnacje wielorodzinnego budynku (szóstą i siódmą). Wyzwaniem w projekcie było takie zaprojektowanie pomieszczeń, aby odpowiadało na potrzeby inwestorów i ukrywało elementy techniczne budynku, takie jak szachty.

Tuż po wejściu do środka widać strefę dzienną, na którą składa się przestronny salon o wysokości 6 m, jadalnia i kuchnia. W tej ostatniej warto zwrócić uwagę na blat, który zdaje się wisieć w powietrzu. Efekt udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu żelbetowych wsporników ukrytych w szafkach. Na tym poziomie znajdziemy też spiżarnię, łazienkę oraz gabinet do pracy.

Centralnym punktem w przestrzeni są “lewitujące” schody. Prowadzą one na drugi poziom, ale oprócz funkcji komunikacyjnej pełnią rolę dekoracyjną. Stopnie rzeczywiście zdają się unosić w powietrzu. Wrażenie potęgują szklane balustrady i minimalistyczna, biała poręcz.

Drugi poziom stanowi prywatną część apartamentu i składa się z sypialni z dwiema garderobami i prywatnej łazienki. Dodatkowo jest tu jeszcze kolejny pokój z garderobą, pokój gościnny, główna łazienka i pomieszczenie pralni. Mieszkańcy mogą też korzystać z dużego tarasu, który ma aż 50 m kw. powierzchni. Jego zdjęcie publikujemy w galerii poniżej.


Projektując wnętrze architektka postawiła na stonowaną kolorystykę. Dominuje tu ciepła paleta barw, a przestrzeń ożywiają akcenty kolorystyczne w formie obrazów i dodatków. Inwestorzy to ludzie otwarci na sztukę, piękno i innowacyjne pomysły. Udana współpraca projektantki z właścicielami pozwoliła stworzyć harmonijną przestrzeń, łączącą funkcjonalność z luksusem oraz sztukę z nowoczesnym designem. Wnętrze zdobią abstrakcyjne obrazy Łukasza Stokowskiego. Natomiast obraz z czaszką na złotym tle pochodzi z Eden Fine Gallery z Nowego Jorku, a w wysokim na dwie kondygnacje regale w salonie wyeksponowano lustro „Rondo” Oskara Zięty.

_

O pracowni:

JN Architekt to pracownia projektowa założona przez Joannę Norsesowicz, absolwentkę Wydziału Urbanistyki i Architektury Politechniki Szczecińskiej (obecnie ZUT). Pracownia oferuje szeroki zakres usług i wsparcia na każdym etapie procesu tworzenia architektury i wnętrz. Począwszy od konsultacji programowych, poprzez projektowanie: urbanistyczne, architektoniczne, wielobranżowe, uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych i pozwoleń, aż do obsługi realizacji, projektu wnętrz i architektury krajobrazu. – Nasze projekty powstają w wyniku starannej analizy kontekstu przestrzennego, funkcjonalnego oraz potrzeb i budżetu klienta. Ważne jest dla nas zachowanie właściwych proporcji pomiędzy formą i funkcją, jednocześnie kładziemy duży nacisk na wysokie walory estetyczne projektowanych przestrzeni, budynków i wnętrz – czytamy na stronie pracowni.

zdjęcia: Tom Kurek (https://tomkurek.co)

projekt: JN architekt (https://jnarchitekt.pl)

Czytaj też: Apartament | Poznań | Mieszkanie | Wnętrza | Meble | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły