Luksusowy apartamentowiec w Miami. Fasadę pokryją panele słoneczne!

Luksusowy apartamentowiec w Miami nazwany 1428 Brickell, będzie pierwszym apartamentowcem na świecie, który pokryją panele słoneczne. Panele fotowoltaiczne pokryją niemal całą elewację budynku, co sprawi, że budynek będzie samowystarczalny energetycznie, co ma nie tylko obniżyć ślad węglowy inwestycji, ale także zredukować koszty utrzymania luksusowego obiektu. 

1428 Brickell to 70-piętrowy, luksusowy apartamentowiec w Miami, który zaprojektowali architekci z pracowni Antonio Citterio Patricia Viel (ACPV). Składający się z 189 przestronnych apartamentów wysokościowiec ma odnowić oblicze panoramy Miami, poprzez wprowadzenie do niej bardziej obłej, organicznej bryły. Pośród standardowych apartamentów powstanie również kilka dwupiętrowych penthouse’ów z widokiem na wybrzeże. 

To, co najbardziej wyróżnia 1428 Brickell to fakt, że będzie to pierwszy na świecie wieżowiec mieszkalny, który został pokryty panelami słonecznymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu instalacja jest w stanie produkować do 170,000 kilowatów (170 megawatów) czystej energii rocznie. Oczekuje się oszczędności około 4700 ton CO2 zmniejszenia zużycia 3000 baryłek ropy naftowej rocznie. Łącznie powierzchnia paneli wykorzystanych na elewacji wyniesie prawie 2000 metrów kwadratowych. 


Wnętrza wieżowca – zarówno w częściach wspólnych, jak i we wnętrzach apartamentów i penthouse’ów mają zostać zaprojektowane tak, aby odwoływać się do krajobrazu, klimatu i naturalnych materiałów związanych z regionem i samym miastem Miami. We wnętrzach pojawią się naturalne kamienie, drewno, a także instalacje artystyczne wykorzystujące wodę. 

Na działce, wokół wieżowca zasadzony ma zostać las bambusów, które mają stanowić reprezentacyjne wnętrze, a także zacieniać przyziemie obiektu.

źródło: dezee.com / wizualizacje: Antonio Citterio Patricia Viel (ACPV) https://www.citterio-viel.com 

Czytaj też: Stany Zjednoczone | Miami | Apartament | Wieżowiec | Ekologia | whiteMAD na Instagramie