Luksusowy hotel w centrum Poznania. Znamy pierwszą koncepcję!

Structure Capital S.A. zaprezentowało pierwszą z dwóch koncepcji zabudowy działki przy ul. Zielonej 4. Według niej na działce miałby powstać luksusowy hotel międzynarodowej sieci. Dół budynku zostałby otwarty dla lokalnej społeczności.

“Tworząc koncepcję staraliśmy się ją maksymalnie wpasować w otoczenie. Jak na centrum miasta ta lokalizacja jest bardzo zielona – nieruchomość jest z obu stron otoczona parkami. Aby nie zakłócać poczucia, że otocza nas zieleń i w jak największym stopniu oddać jej urok, postanowiliśmy zaprojektować budynek z lustrzaną fasadą. Ma ona za zadanie otaczającą zieleń potęgować i sprawiać, że wizualnie będzie się wydawało, że jest jej jeszcze więcej“
– opowiada Marcin Smoliński, osoba odpowiedzialna za projekt z ramienia Structure Capital S.A.


“Lustra powodują, że budynek się dematerializuje i stawia na pierwszym miejscu swoje otoczenie. Odbijając w swojej elewacji zabytkową przestrzeń ukazuje historyczną zabudowę, nie próbując jej w żaden sposób naśladować. To rozwiązanie doskonale sprawdzone w przestrzeniach historycznych – w Paryżu lustrzane konstrukcje postawiono między innymi na dziedzińcu Luwru czy koło XVIII-wiecznego Hôtel Biron. W austriackim Gratz lustrzana plomba wypełniająca ostatnią wolną działkę na obszarze wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zdobyła międzynarodowe uznanie.”

“Uważam, że koncepcja bardzo dobrze wpisuję się w to miejsce. Jest nowoczesna i nienachalna. Pozwala otworzyć dół na lokalną społeczność – zrobimy tam restaurację i kawiarnię. Hotel w wysokim standardzie podniósłby prestiż tej części miasta. Koncepcję stworzyliśmy wedle zaleceń zespołu pod kierownictwem wybitnego urbanisty – prof. Piotra Lorensa” – mówi Alan Szawarski – prezes Structure Capital S.A.

„To czy uda nam się zrealizować tę koncepcję jest obecnie uzależnione od decyzji jaką podejmie Miejski Konserwator Zabytków i władze Poznania”.

Drugą koncepcję, zakładającą hotel w standardzie 2**, Structure Capital również zamierza pokazać w najbliższym czasie.


Przypomnijmy, że na sąsiadującej działce, pod adresem Zielona 3 powstanie nowoczesny biurowiec, o którym pisaliśmy TUTAJ! 

Przy Starym Mieście w Poznaniu wyrośnie biurowiec. Powstanie przy parku Chopina!

 

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły