Lustrzana rzeźba od COS. Będzie ją można oglądać tylko kilka dni

Marka COS to nie tylko ubrania. Założyciele marki już od początku wspierają działania artystyczne i współpracują z artystami, galeriami i agencjami kreatywnymi z całego świata. Przykładem tego jest “Open Sky” – wielkoformatowa instalacja rzeźbiarska amerykańskiego artysty Phillip’a K. Smith’a III, która umieszczona zostanie w przestrzeni dziedzińca Palazzo Isimbardi. Niestety na krótko.

Lustrzaną rzeźbę będzie można oglądać w czasie wystawy Salone del Mobile, w dniach 17-22 kwietnia 2018 w Mediolanie. Zainspirowany widokiem nieba nad dziedzińcem Palazzo Isimbardi oraz architekturą włoskiego miasta, Phillip K. Smith III tak opisuje swoją instalację: “Chciałem ściągnąć niebo na ziemię – uczynić je fizycznie obecnym. Kwadrat nieba nad dziedzińcem przekształca się w półokrągły kształt, który zatrzymuje się na posadzce dziedzińca dokładnie naprzeciw widza. Pomysł instalacji polega na aktywnym i płynnym połączeniu piękna otaczającej architektury i nieba nad Mediolanem w nieustająco zmieniające się doświadczenie.”

Przechodząc przez kolumnadę dziedzińca do sąsiedniego ogrodu Palazzo, w całej jego zielonej części będzie można zobaczyć szereg mniejszych uzupełniających prac artysty, których sedno także tkwi w grze świateł. W tej osłoniętej od ulicy spokojnej przestrzeni, za sprawą lustrzanych odbić i powielonych widoków, będzie można kontynuować obserwowanie wzajemnych oddziaływań pomiędzy naturą, a architekturą miejsca.

Odkąd po raz pierwszy zetknęliśmy się z pracami Phillip’a K. Smith’a III, podziwiamy to, w jaki sposób jego instalacje wchodzą w interakcje z naturalnym otoczeniem. To, co projektuje, pozwala nam doświadczyć otoczenie z wielu różnych perspektyw. Jego podejście jest zgodne z etosem marki COS, która zakłada tworzenie subtelnych i przemyślanych projektów. To właśnie w takich doświadczeniach artystycznych jak te, czerpiemy nasze inspiracje i dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy w tym roku współpracować z Phillip’em – powiedziała Karin Gustafsson, Dyrektor Kreatywna marki COS.

Instalacja jest siódmą z rzędu pracą prezentowaną przez COS podczas Salone del Mobile i pierwszą współpracą tej londyńskiej marki z Phillip’em K. Smith’em III.

Instalacja “Open Sky” będzie otwarta dla odwiedzających od 17 do 22 kwietnia 2018 w XVI-wiecznym zabytkowym Palazzo Isimbardi, mieszczącym się przy Corso Monforte 35.