Ma 100 m kw. Mieszkanie z antresolą w Warszawie

Mieszkanie z antresolą znajduje się w dzielnicy Wola w Warszawie. Projekt jego wnętrza powstał w pracowni Loft Kolasiński. To minimalistyczna przestrzeń, którą wypełniły meble wykonane specjalnie z myślą o tym wnętrzu.

Zadaniem architektów z Loft Kolasiński było wykonanie projektu wnętrza, projektu mebli, renowacja akcesoriów vintage oraz projekt stolarki stalowej. Koncepcję zrealizowano w nowoczesnym budynku w Warszawie.

Mieszkanie ma antresolę i genialny widok na miasto. Aby to wykorzystać architekci postanowili wykonać generalny remont mieszkania. Wnętrze wyposażone zostało w meble i dodatki zaprojektowane przez studio Loft Kolasiński, takie jak biblioteka, stół w jadalni, garderoba, biurko, stolik kawowy, łóżko, stoliki nocne oraz meble kuchenne, łazienkowe i gabinetowe. Zespół Loft Kolasiński zaprojektował też ławkę, która – co ciekawe – oferuje funkcję przechowywania, więc można tu łatwo i szybko ukryć przedmioty przed wzrokiem gości.

W projekcie na Woli użyliśmy nowej technologii pokrywania frontów mebli kuchennych, łazienkowych i garderoby tym samym tynkiem, którym pokryte są też ściany – opisują Loft Kolasiński.

Oczy fanów kultowego designu z pewnością zwrócą tu uwagę na elementy dekoracyjne. Architekci wypełnili przestrzeń kolekcją unikatowych mebli i lamp pochodzących z lat 50., 60., i 70. XX wieku, które zostały poddane renowacji stolarskiej i tapicerskiej.


Na szczególną uwagę zasługuje odrestaurowane biurko pochodzące z Pragi, które zostało wykonane na zamówienie w jednym egzemplarzu w latach 50. Drugim wyjątkowym obiektem w gabinecie na antresoli jest szary fotel autorstwa Ivana Matusika, projekt powstał w latach 70, na potrzeby wyposażenia hotelu Kyjev w Bratysławie. Do dekoracji ścian wykorzystaliśmy fotografie Erwina Olafa, duetu Billy & Hells oraz obraz autorstwa Apolonii Sokół.

W sumie mieszkanie z antresolą ma 100 m kw. powierzchni.

fot. Joel Hauck

źródło: Loft Kolasiński

Czytaj też: Warszawa | Mieszkanie | Wnętrza | Styl Japandi | Loft Kolasiński | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły