Ma 151 m kw. Apartament we Włoszech projektu pracowni ZARYSY

Jego projekt wykonał architekt Jan Sekuła, który prowadzi swoją autorską pracownię ZARYSY. Apartament znajduje się we Włoszech, ma trzy poziomy i powstał dla czteroosobowej rodziny.

Pełno tutaj designerskich dodatków i unikalnych rozwiązań uszytych na miarę. “Northern Exposure” to projekt mieszkania, które ma stać się najbardziej oryginalnym wnętrzem w północnej części kraju. Wnętrze zostało zaprojektowane dla rodziny 2+2 mieszkającej w sąsiadującym z Mediolanem Vigevano.

Mieszkanie ma dwa poziomy, połączone są one ze sobą wyjątkową, wiszącą klatką schodową wykonaną z litego dębu. Schody są zarówno centralnym elementem holu na parterze, jak i główną ozdobą kuchni na piętrze. Obszerna witryna w kuchni podkreśla klatkę schodową budując wrażenie gabloty na schody.

Skandynawski charakter wnętrza podkreśla czysta, stonowana kolorystyka, delikatne zaoblone formy i minimalistyczne elementy takie jak meble i oświetlenie. Północny, chłodny klimat pięknie równoważy swojego oponenta – południowy włoski skwar – opisuje Jan Sekuła.


Architektura mieszkania oparta jest o delikatną hamonię barw i kształtów, które wspólnie budują spójną kompozycję. Skrupulatnie dobrane materiały takie jak kafle lastryko, dąb w dwóch barwach czy piękne płytki nawiązujące do japońskiego drewna shou sugi ban pięknie balansują gładkie wykończenia. W ten sposób apartament we Włoszech oferuje mieszkańcom kontakt z wyszukanym designem i jednocześnie komfortową przestrzenią, która sprzyja relaksowi.

Monochromatyczna całość urozmaicona została delikatnymi plamami koloru nadającymi każdemu pomieszczeniu indywidualny charakter i spajającemu wnętrze w jeden interaktywny obiekt, który daje możliwość prowadzenia przytulnego rodzinnego życia.

źródło: ZARYSY

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Apartament | Meble | Włochy | whiteMAD na Instagramie