fot. Zasoby Studio

Ma 42 m kw. powierzchni. Mieszkanie z widokiem na Odrę we Wrocławiu

Wnętrze zaprojektowały Ania Haudek i Joanna Major. Niewielkie mieszkanie znajduje się na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Projektantki stworzyły tu świetny klimat. Wnętrze oglądamy na zdjęciach wykonanych przez zespół ZASOBY STUDIO – Katarzynę Ramocką i Michała Woroniaka.

Mieszkanie powstało z przeznaczeniem na wynajem. Jego wnętrze musiało być ładne, komfortowe i uniwersalne – aby spodobało się przyszłym lokatorom. Dlatego tak ważny był przemyślany projekt – wygodna sypialnia, kąt z biurkiem do pracy zdalnej i w pełni wyposażona kuchnia, która mimo niewielkich rozmiarów pozwoli realizować kulinarne wyzwania mieszkańców.

Projektantki zdecydowały się na zupełnie nowy układ funkcjonalny. Ściany działowe przewidziane przez dewelopera zostały w większości wyburzone. Aby optycznie powiększyć przestrzeń oddzielenie strefy dziennej od sypialni zrealizowano przy zastosowaniu przeszklenia. Ten zabieg sprawił, że salon zyskał głębię.

Pomarańczowy kolor profili stał się lejtmotywem wnętrza. Na ścianach we wszystkich pomieszczeniach odsłonięto fragmenty betonu ukrytego pod tynkiem, który okazał się mieć również pomarańczowo-różowe przebarwienia. Meble w całym mieszkaniu wykonane zostały ze sklejki według indywidualnego projektu. W ten sposób zadbano o spójną zabudowę, która dostarcza dużo miejsca do przechowywania.


Współpraca z Inwestorem w tym przypadku miała idealny przebieg – projekt został zrealizowany praktycznie bez zmian w stosunku do pierwszych propozycji i koncepcji architektek, co zaowocowało spójnym efektem. W sumie powierzchnia tego mieszkania we Wrocławiu wynosi 42,74 m kw.

projekt wnętrz i mebli: Ania Haudek, Joanna Major

fot. ZASOBY STUDIO – Katarzyna Ramocka, Michał Woroniak

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Wrocław | Ciekawostki | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie