Ma 49 m kw. Eleganckie mieszkanie w Krakowie

Projektując wnętrze architekt postawił na skromność form i bogactwo materiałów. Eleganckie mieszkanie znajduje się w nowym budynku w Krakowie. Jego wystrój bazuje na wykorzystaniu elementów o ponadczasowym designie.

Mieszkanie w Krakowie cechuje ograniczona paleta neutralnych barw czerni, bieli i bielonego drewna dębowego oraz dominanty, którą stanowi użyty bordowy kolor. Obecność bordowego koloru bierze swój początek z wcześniejszego wyboru naturalnego kamienia, marmuru Rosso Levante, z którego wykonano blat wyspy kuchennej oraz wolnostojącą umywalkę w łazience. Imponujący, bogaty i szczery rysunek kamienia dumnie świadczy o naturalnym pochodzeniu tego materiału. Bordowy kolor wypełnia przestrzeń sypialni, gdzie pokryto nim ściany i sufity, a także fornirowane szafki i kaloryfer.

Zabudowy meblowe w całym mieszkaniu zostały zaprojektowane w sposób, który licuje je we wnękach mieszkania przez co przestrzeń jest czytana jaka przestronna i czysta. Mieszkanie odznacza się przyjemną proporcją, w której niewielka, nastrojowa sypialnia kontrastuje z przestronną i jasną częścią dzienną – tłumaczy Maciej Szlachta z Disegno Studio, który zaprojektował eleganckie mieszkanie.

Rezygnacja ze stołu na rzecz wyspy kuchennej umożliwiła wprowadzenie strefy biurowej z dwustanowiskowym, lewitującym biurkiem do pracy zdalnej. To sprytne rozwiązanie, które w części kuchennej wydobywa dodatkową funkcjonalność.

Większość mebli została wykończona naturalnym fornirem dębowym pokrytym czarnym lakierem, który chwytając światło mieni się deseniem usłojenia. Posadzkę wykończono dużymi dębowymi deskami w delikatnie bielonym odcieniu.


Powzięcie za kluczowe użycie naturalnych materiałów bierze swoją genezę w myśleniu o początkach tworzenia przestrzeni domowych, długo przed masową produkcją i sztucznymi materiałami. Ciężko nie zauważyć atmosfery powrotu do wartości rzemieślniczych w codziennym życiu przejawiający się rosnącą popularnością piekarni i lodziarni rzemieślniczych. Niestety, takie rzemieślnicze podejście do materiałów we wnętrzach związane z ich dobitnym zrozumieniem i szacunkiem zarezerwowane jest jedynie dla kategorii luksusu. Wiąże się to oczywiście ze znacznie wyższą ceną samych materiałów, a także specjalistów, którzy w nich pracują. Projekt doskonale wpisuje się w filozofię bezkompromisowego i autentycznego projektowania pracowni Disegno – dodaje Maciej Szlachta z Disegno Studio.

_

Disegno Studio – krakowska pracownia projektowania wnętrz tworząca miejsca codzienne wypełnione wyrafinowanym detalem, powściągliwością form i paletą naturalnych, szlachetnych materiałów. Tworzy miejsca będące mieszaniną użyteczności i sztuki oraz tłem, sceną życia dla ich użytkowników i użytkowniczek.

projekt: Disegno Studio (www.disegnostudio.pl)

fot. Polewany Photos (www.polewany.com)

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Minimalizm | Kraków | whiteMAD na Instagramie