Ma 55 m kw. i znajduje się w Łodzi. Mieszkanie dla fanów minimalizmu

Jego wnętrze zaprojektowali Justyna i Patryk Ławrynowicz z pracowni 3XEL Architekci. Mieszkanie znajduje się na osiedlu Fuzja w Łodzi, a jego oszczędny wystrój sprawia, że spodoba się fanom minimalizmu.

W tej przestrzeni rządzą czerń, biel i odcienie beżu. Stonowana paleta barw sprawia, że wnętrze ma przyjemny klimat sprzyjający wypoczynku. Czerń mebli wyróżnia się na tle podłogi, która ma ciemnobrązowy kolor. Całość buduje konsekwentną paletę barw, którą w przyszłości będzie można łatwo ożywić dzięki dodatkom.

Architekci ciekawie zaaranżowali część kuchenną. Składa się ona z aneksu oraz części wyspowej, którą wyróżnia prostopadły blat roboczy z ozdobnym dekorem. Podniesienie wysokości ścianki wyspy sprawia, że łatwiej tam zachować porządek i ukryć niepotrzebny bałagan przed wzrokiem gości.

Salon wyróżnia czarny stolik kawowy marki Lawa, który nawiązuje do twórczości działającego w Łodzi artysty Władysława Strzemińskiego. Tuż obok znalazła się wprawdzie niewielka, ale w pełni funkcjonalna część jadalni. Wyróżnia ją okrągły stół MAS marki Lawa z czterema krzesłami.

Aby wizualnie powiększyć przestrzeń architekci zdecydowali się oddzielić sypialnię od części dziennej przeszklonymi drzwiami. Ryflowane szkło sprawia, że światło dzienne nieskrępowanie przenika do wnętrza i nadaje miejscu elegancji. W sypialni ustawiono zabudowę do przechowywania. Ma ona czarny kolor i wtapia się w krajobraz pomieszczenia.


Całość uzupełnia dyskretne oświetlenie, które nie narzuca swojej obecności, ale delikatnie podkreśla atuty wnętrza. Wielbiciele minimalizmu z pewnością docenią mieszkanie za konsekwentną, prostą formę.

fot. ONI studio

źródło: 3XEL ARCHITEKCI (www.3xel.pl)

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza  | Łódź | Minimalizm | Sypialnia | whiteMAD na Instagramie