mieszkanie w kamienicy

Ma 60 m kw. Jasne mieszkanie w kamienicy w Poznaniu [PRZED i PO]

Mieszkanie zaprojektowano w pracowni Ktura Architekci. Projektantom udało się połączyć stare elementy z nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki temu mieszkanie w kamienicy w Poznaniu zyskało zupełnie nowe oblicze.

Bezpośrednią inspiracją do stworzenia tego jasnego wnętrza było umiłowanie do chromu, kolorów i bieli. Zespół Ktura Architekci projekt zrealizował w liczącym 60 m kw. powierzchni mieszkaniu w kamienicy w dzielnicy Wilda w Poznaniu. Na szczęście architekci mieli wolną rękę, mogli zdecydowanie ingerować w tkankę mieszkania tworząc zupełnie nową aranżację.

Pokój dzienny został powiększony w stosunku do układu pierwotnego. Połączony został on z kuchnią, dzięki czemu mieszkanie zyskało kolejne pomieszczenie na niezależny pokój. Ciekawych ingerencji jest jeszcze więcej.

mieszkanie w kamienicy


W korytarzu zaprojektowaliśmy siedzisko pełniące funkcję przechowywania oraz strefę gospodarczą, bardzo ważną w mieszkaniu pozbawionym piwnicy. Zależało nam na tym, aby pozostał on nadal przestronny i reprezentacyjny, dlatego właśnie tu przewidzieliśmy miejsce na ekspozycję sztuki pełnej koloru, różnych faktur i formatów – tłumaczy architektka Katarzyna Buczkowska-Grobecka.

Koniecznie trzeba tutaj zwrócić uwagę na łazienkę. Projektanci pozostawili ją na swoim miejscu, ale totalnie odmienili jej fo rmę i estetykę. To właśnie tutaj znajduje się najważniejszy element tego wnętrza – okno z witrażem, które zdecydowanie wywarło największy wpływ na projekt. To detal, który robi ogromne wrażenie. Kolejne, które przyciągają wzrok to chromowane elementy. 

mieszkanie w kamienicy

Od samego początku projektując to mieszkanie wiedzieliśmy, że ma ono duży potencjał. Chcieliśmy wyciągnąć z niego coś więcej niż to co „tu i teraz”.  W przyszłości, mała ingerencja w układ ścian działowych daje możliwość zamiany funkcji na mieszkanie z czterema niezależnymi pokojami – dodaje Katarzyna Buczkowska-Grobecka.

Dopełnieniem całości jest stylizowany stół, który w sąsiedztwie głębokiej czerni kuchni, wprowadził ciepło i ducha miejskich kamienic. Mieszkanie w kamienicy ma starą podłogę z drewna, która w nowej odsłonie zdecydowanie określa współczesny charakter wnętrza.

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Kamienica | Poznań

fot. Fotograf-y www.fotografy.eu, źródło: kturaarchitekci.pl

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły