Ma 63 m kw. Mieszkanie z widokiem na Królikarnię w Warszawie

Znajduje się w nowym kompleksie mieszkań Fort Piłsudskiego w Warszawie. Wnętrze zaprojektowała architekt Małgorzata Jaworska, dzięki której mieszkanie z widokiem na Królikarnię w Warszawie zyskało ponadczasowy wygląd.

Mieszkanie ma 63 m kw. powierzchni. Składa się z otwartej kuchni połączonej z jadalnią, salonu, dwóch dużych sypialni, dwóch łazienek oraz garderoby. Największym atutem apartamentu jest podłużny taras otoczony fosą. Z okien mieszkania zza drzew wyłania się kultowa Królikarnia, dzięki której mieszkańcy mogą cieszyć bliskością zieleni.

Głównym założeniem projektowym było stworzenie minimalistycznego, eleganckiego wnętrza w którym będzie dominować ulubiony kolor klientki. Granatowe dodatki dominują w każdym pomieszczeniu. Poprzez kobaltowe fronty szafek kuchennych, ciemno granatową glazurę w łazienkach, grzejniku wykonanym na zamówienie i welurowym zagłówku nad łóżkiem, klimat mieszkania przypomina śródziemnomorskie wybrzeże. 

Mieszkanie posiada też wyraziste tekstury, takie jak drewno dębowe w deskach i bukowe w meblach Famegu, tkaniny o grubym splocie w dywanie, zasłonach i sofie oraz mosiężne dodatki w formie uchwytów. Salon i jadalnia stanowią centralną część mieszkania, jest to otwarta przestrzeń połączona korytarzem z dwoma sypialniami i łazienką. Dominują w niej meble, które są mobilne i w łatwy sposób można zmieniać ich ustawienie. W ten sposób meble dostosowują się do aktualnych potrzeb sprawiając, że z powodzeniem będą służyć mieszkańcom długie lata.

mieszkanie z widokiem


Mieszkanie z widokiem ma dwie łazienki. Obie wyremontowano stosują takie same gamy kolorystyczne. Architekt połączyła szarość, biel i granat. W głównej łazience dodatkowo pojawiła się hiszpańska mozaika, która wydaje się być geometrycznym dywanem.

Minusem układu wnętrza była lokalizacja okien wzdłuż jednej ściany. Architekt zaproponowała wyburzenie kilku ścian, dzięki czemu powstało miejsce w formie wnęk na zabudowy stolarskie. Dzięki temu powstały sporej wielkości miejsca do przechowywania.

Czytaj też: Mieszkanie | Warszawa | Minimalizm | Meble

źródło: malgorzatajaworska.pl