Ma 65 m kw. Klimatyczne mieszkanie we Wrocławiu

Jego wnętrze zaprojektowali projektanci firmy KODO. Mieszkanie znajduje się we Wrocławiu i wypełnione zostało motywami o ciepłych barwach. W ten sposób udało się stworzyć przyjemny klimat sprzyjający wypoczynku.

Odpowiednio dobrany kolor bądź element dekoracyjny może stanowić motyw całej aranżacji. Przykładem takiego projektu jest 65-metrowe mieszkanie na przedmieściach Wrocławia. Ubrane w intensywny odcień ciemnej maliny, ozdobione wyrazistą grafiką naścienną zyskało smak i wyjątkowość, oferując jednocześnie funkcjonalność zgodną z wymaganiami lokatorów.

Centrum mieszkania stanowi duża przestrzeń dzienna, powstała z połączenia salonu z aneksem kuchennym, rozdzielonych subtelną strefą jadalni. Duże okna otwierają pomieszczenie na zieleń, uzupełniającą niezwykłą kolorystykę wnętrza. Jego stonowaną podstawą są biel i barwa drewna, jednak najwięcej do powiedzenia ma w nim kolor stłumionej czerwieni, lawirujący między odcieniem szlachetnej cegły i soczystej maliny w różnych fazach swojej dojrzałości. Rozrzucono go w przemyślany sposób na różne elementy – ścianę i płytki w kuchni, ściany korytarza, zabudowę meblową w łazience, a przede wszystkim – wielkopowierzchniową nowoczesną grafikę z linearnym portretem, zdobiącą boczną ścianę salonu.

Owocowej słodyczy jest wiele – kolorystycznie łagodzi ją klasyczna biel, ciepłe elementy w stylu boho czy mocny granat tapicerowanej welurem kanapy. Przeciwwagą jej żywiołu są również minimalistyczne formy – proste meble, geometryczne kształty płytek, łagodne linie sprzętów oraz minimalistyczne oprawy oświetleniowe. Smakowite zestawienia kolorystyczne uzupełniono kroplami złota i zieleni.


Mieszkanie we Wrocławiu, łączące klasykę ze współczesnym minimalizmem i eklektyzmem z elementami boho, jest przestrzenią niebanalnie urokliwą, jednocześnie przytulną i pełną energetyzujących niespodzianek. Miało być przede wszystkim ciekawie – cel został spełniony z zastosowaniem prostych, koncepcyjnie zestawionych materiałów, form i nieoczywistych barw. To prosty sposób na udane wnętrze. Gratulujemy!

źródło: KODO

Czytaj też: Mieszkanie | Wrocław | Wnętrza | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły