Ma 67 m kw. powierzchni. Żółty dom w Poznaniu

Projekt wnętrza powstał w pracowni Ktura Architekci. Żółty dom znajduje się w Poznaniu, jego powierzchnia wynosi 67 m kw.

Budynek znajduje się w Nowym Strzeszynie w Poznaniu. Projekt powstał dla młodego, aktywnego mężczyzny, który zaufał architektom i dał im dużą swobodę projektową. Cel? Miało być “prosto, jasno i fajnie”.

Klient nie obawiał się mocnego akcentu i nieoczywistych rozwiązań w swoim domu. Odważną żółć, która jest najmocniejszym elementem tego wnętrza pokochał od razu, a lustro w strefie wejścia przysłonięte jego grafiką zaakceptował nie pytając dlaczego. To dwa momenty tego domu, które uwielbiamy – tłumaczą architekci.

Projektując wnętrze Ktura Architekci wykorzystali modułowy mebel szwajcarskiej firmy USM. To pierwszy projekt architektów, w którym udało im się wykorzystać ten element wyposażenia.

Powstała kuchnia jest bardzo prosta i funkcjonalna. Jej wizualnym zwieńczeniem jest lampa wisząca nad stołem. Biało-czarna strefa wejściowa ukrywa wszystko, co jest potrzebne do życia.

Za czarną „ścianą“ zaprojektowaliśmy małe, ciemne WC oraz pojemną szafę na kurtki i buty. Biała konsola naprzeciwko to kolejny wygodny mebel w tej strefie. W tym projekcie zdecydowaliśmy się na duet sofa+fotel co daje pełna swobodę spotkań w większym gronie a także gry na konsoli – dodają autorzy projektu.


Układ funkcjonalny na piętrze jest zależny. Dało to większe i bardziej ustawne pomieszczenia. Przy tak małym metrażu to wielki plus. W pełni niezależny jest pokój gościnny z wielofunkcyjnym regałem.

Łazienka to męska strefa domowego spa, ożywiona drewnem na podłodze. Optycznie powiększa to przestrzeń i ociepla wnętrze. Na uwagę zasługuje także lampa klatki schodowej. Zlewa się z bielą ścian i drzwi dając oddech i dobre tło dla mocnych grafik Moniki Lisieckiej.

Projekt: Ktura Architekci https://kturaarchitekci.pl

Zdjęcia: Fotografy https://www.fotografy.eu

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Wnętrza | Sypialnia | Minimalizm | Poznań | whiteMAD na Instagramie