mieszkanie rodziny

Ma 75 m kw. powierzchni. Mieszkanie młodej rodziny

Mieszkanie dla rodziny z dzieckiem zaprojektował architekt Lukáš Šíp, który na co dzień prowadzi pracownię architektoniczną coolstock.

Mieszkanie położone jest w centrum Bratysławy. Jego całkowita powierzchnia to 75,8 m kw. Architekt podzielił wnętrze na trzy strefy funkcjonalne. Pierwszą część stanowią korytarz, łazienka, toaleta i pomieszczenie gospodarcze, w którym domownicy mogą przechowywać kłopotliwe przedmioty. Fragment ten architekt skrył w drewnianej zabudowie przypominającej ogromną szafę. Kolejna to strefa dzienna, która składa się z salonu, kuchni oraz jadalni. Ostatnią jest strefa prywatna, na którą składają się sypialnia właścicieli oraz pokój dzieci. Te dwa ostatnie znajdują się w północnej części mieszkania.

Wspomniane części mieszkania różnią się fakturą materiałów i kolorem elementów dekoracyjnych. Strefa dzienna ma surowy charakter – dominują tu naturalne drewno oraz pokryty cementem sufit, architekt zdecydował że warto go zostawić w deweloperskim stanie. Sufit pomalowano czarną farbą w przedpokoju. Architekt inaczej postąpił w sypialniach – zaproponował tam miękkie tkaniny i biel, które wpływają na minimalistyczny wystrój.

mieszkanie rodziny


Dość surowe wnętrze mieszkania ocieplają drewniane meble. Największa jest zabudowa, która znalazła się w przedpokoju. Ogromna szafa zajęła przestrzeń od podłogi aż po sufit i wizualnie oddziela strefę dzienną od prywatnej. Dzięki sporej liczbie szafek łatwo tu zachować porządek, to idealne mieszkanie dla młodej rodziny!

Stół jadalni składa się z blatu, którego wygląd przywodzi na myśl stoły używane w warsztatach. Podobne wrażenie można odnieść zerkając na powieszony w kuchni regał. Ostatnim pomieszczeniem jest łazienka, która również urządzona została w duchu minimalizmu.

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Kuchnia | Łazienka | whiteMAD na Instagramie

fot. Nora a Jakub, www.nora-jakub.sk