Mieszkanie w kamienicy

Ma 80 m kw. powierzchni. Mieszkanie w kamienicy po remoncie

Mieszkanie znajduje się w praskiej kamienicy w Czechach. Jego wnętrze zaprojektował architekt Alessandro Preda.

Ten projekt to ciekawostka w branży. Architekci projektowali wnętrze zdalnie. Zadanie przypadło na okres pandemii, kiedy w Czechach obowiązywały największe ograniczenia. Zespół projektowy nigdy fizycznie nie odwiedził mieszkania – cały proces nadzorowali przez internet.

Mieszkanie ma 80 m kw. powierzchni. Brakowało tu współczesnych instalacji i wyposażenia. Architekci zaproponowali gruntowny remont wraz z wyburzeniem części ścian. Właściciel chciał, aby w mieszkaniu powstała przestrzeń do pracy, która w razie potrzeby zmieni się w pokój dla gości. Część elementów dekoracji odnowiono, aby mogły zdobić wnętrze nowego lokum. Przykładem są stare drzwi i podłogi, które dobrze odnajdują się w nowym wydaniu.

Architekci przesunęli kuchnię w południową stronę, aby odsłonić okna doświetlające przestrzeń gabinetu. Nowa kuchnia jest niewielka, ale sprosta największym kulinarnym wyzwaniom. W ścianie między kuchnią o salonem powstał otwór, dzięki któremu do części kuchennej wpada więcej naturalnego światła.

We foyer ustawiono ogromny mebel, który dzieli przestrzeń. Wewnątrz znalazła się ogromna szafa, która pełni funkcję garderoby i tworzy próg do głównej sypialni. W kolejnej “kostce” zbudowano łazienkę, w której znalazło się okrągłe okno.

Mieszkanie w kamienicy


Mieszkanie jest skromnie umeblowane. Wynika to z minimalistycznego podejścia do życia właściciela mieszkania. Architekci postawili na neutralną paletę barw. Jedynie wnętrza mniejszych przestrzeni posiadają drobne akcenty kolorystyczne, które ożywiają przestrzeń i nadają wnętrzu oryginalnego charakteru.

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Czechy | Modernizm | whiteMAD na Instagramie

Mieszkanie w kamienicy – fot. Studio Flusser

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły