Ma świetny klimat. Eleganckie mieszkanie młodego małżeństwa

Wnętrze zaprojektował Karol Ciepliński z pracowni BLACKHAUS. Efektem jego pracy jest eleganckie mieszkanie, którego ponadczasowy design sprawia, że będzie dobrze wyglądać nawet za wiele lat.

Młode małżeństwo planowało przeprowadzkę do pierwszego wspólnego mieszkania. Głównym założeniem projektu miało być stworzenie niebanalnego wnętrza, które jednocześnie będzie funkcjonalne, dające komfort użytkownikom i estetyczne. Inwestorom zależało na stworzeniu przestronnej przestrzeni, dlatego zrezygnowali z pierwotnego 3-pokojowego układu, w efekcie czego powstały dwa przestronne pokoje.

Dużą wagę przywiązałem tu do detalu i sposobu łączenia materiałów. W całym mieszkaniu zastosowałem drzwi dyskretnie wkute w listwy przypodłogowe. Dzięki temu wyraźne, geometryczne podziały mieszkania są jeszcze bardziej widoczne – mówi Karol Ciepliński, architekt wnętrz z pracowni BLACKHAUS.

Strefę dzienną tworzy salon wraz z otwartą kuchnią. Między obiema częściami zaznaczono wyraźną granicę. Monochromatyczna, nieskazitelna, biała kuchnia niemal wtapia się w ścianę. Jej największą ozdobą jest podłoga wyłożona konglomeratem z subtelnymi przeżyleniami. W salonie króluje natomiast elegancja i ciepłe kolory ziemi, z jednym wyjątkiem w postaci ciemnoniebieskiej sofy. Architekt zastosował tu ciekawy zabieg, który ociepla wnętrze – sufit pokryto tapetą imitującą drewno. Podłogę z kolei zdobi francuska jodełka. W salonie znalazł się grzejnik Niva – ulubiony produkt architekta z oferty Vasco. Jego forma doskonale pasuje do większości nowoczesnych wnętrz.


W sypialni na ścianie za łóżkiem umieszczono tapetę z motywem dżungli, którą uzupełniają lampy w kształcie małp wspinających się ku sufitowi. Na jednej ze ścian znalazła się dyskretna garderobiana szafa, a po przeciwnej stronie – toaletka pani domu. Na przeciwko łóżka znajduje się konsola wraz z dekoracyjnymi detalami, a nad nią – pejzaż w pozłacanej, rzeźbionej ramie oraz dekoracyjna oprawa oświetleniowa.

W łazience króluje minimalizm i prostota. Wnętrze jest utrzymane w odcieniach bieli i szarości. Znalazło się tu miejsce na toaletę, kabinę prysznicową oddzieloną kolorystycznie od reszty wnętrza oraz umywalkę wraz ze strefą przechowywania. Tu także zdecydowano się na designerski grzejnik Vasco – Viola, który wpisał się tu idealnie ze względu na swoja szerokość i smukły kształt.

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Kuchnia | whiteMAD na Instagramie

Eleganckie mieszkanie – fot. Bartłomiej Sękowski

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły