Ma świetny klimat. Mieszkanie na Starym Mieście w Pradze

Mieszkanie na Starym Mieście w Pradze zaprojektowała architektka Lenka Míková. Projektantka sięgnęła po intensywne kolory, którymi wyróżniła poszczególne strefy wnętrza.

Powierzchnia mieszkania wynosi 254 m kw. To duża przestrzeń, która wymagała przemyślanego podejścia projektantki. Lokal znajduje się na piętrze odnowionego budynku mieszkalnego z lat 20. Oczy fanów designu dostrzegą tutaj elementy nawiązujące zarówno do art deco, jak i wczesnego funkcjonalizmu.

Wystrój wnętrza oparto na ponadczasowych materiałach, dopracowanych detalach i meblach wykonanych na zamówienie. Pozwoliło to zapewnić minimalistyczną przestrzeń do życia, wypełnioną jednak mocnymi akcentami.

Wnętrze podzielone zostało na trzy strefy funkcjonalne. Główna część mieszkalna jest połączona z holem wejściowym. To otwarta przestrzeń z dużymi oknami wzdłuż fasady ulicy. Strefa ta z jednej strony jest wyznaczona przez ścianę z meblami i kominkiem, regałem, ukrytym telewizorem i barem, z drugiej strony prowadzi do aneksu kuchennego oddzielonego szklaną przegrodą z przesuwanymi drzwiami. Projektantka umieściła w kuchni czarny blat, który nawiązuje do okładziny kominka oraz stołu jadalnego.


Strefa prywatna znajduje się przy tylnej elewacji i ma bardziej kameralny charakter. Z kolei trzecia strefa składa się z korytarzy i łazienek, z których każda wygląda inaczej.

Projektując mieszkanie na Starym Mieście w Pradze architektka bawiła się różnorodnością materiałów i kolorów. Podłoga z litego drewna z barwionego dębu przebiega przez wszystkie pomieszczenia, tworząc jednolitą, miękką fakturę.

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Czechy | Bauhaus | whiteMAD na Instagramie

fot. BoysPlayNice, www.boysplaynice.com