Aranżacją tego mieszkania we Wrocławiu zajęli się projektanci pracowni KODO. Lokal położony jest w zabytkowym budynku dawnego Urzędu Celnego, dlatego ma ogromne okna oraz obłe wykończenia. W sumie jego powierzchnia to 84 m kw.
Wyjątkowe mieszkanie i efekt, obok którego nie da się przejść obojętnie – to zdanie doskonale podsumowuje ideę aranżacji dużego lokalu mieszkalnego w zabytkowym, gruntownie odrestaurowanym budynku we Wrocławiu. Podstawą nieszablonowej aranżacji jest niepowtarzalny klimat mieszkania – jego układ, historyczne w formie okna oraz wysokie sufity, które podkreślono podwieszanymi panelami w postaci łuków, korespondujących z owalnymi wykuszami okiennymi.
Elementami, które nadają tej przestrzeni designerski szlif są zastosowane na ścianach faktury i materiały – kreatorzy niezwykłej głębi i klimatu nowoczesnej elegancji. Unikatowe wykończenie cegły, oryginalne strukturalne tynki wapienne, okładzina z płyt meblowych oraz nietypowe powierzchnie odbijające światło – to życzenia klienta, do których dołączyliśmy ceglastą barwę, wymownie przełamującą stonowaną kolorystykę bieli, beżów i brązów.
Na mieszkanie o powierzchni 84 m kw. składa się korytarz, przestronna strefa dzienna, sypialnia i łazienka. Przestrzeń dzienna, powstała z połączenia salonu, kuchni i jadalni to majstersztyk funkcjonalności połączonej z designem. Wypełniony stonowanymi brązami i szarościami salon wyposażono w stylowe meble o nieoczywistej formie, uzupełniając je strukturą tkanin, dywanów i wyrazistą barwą dodatków. Kuchnia to opowieść pisana drewnem – stylowe fronty zabudowy tworzą matowe powierzchnie spójnie połączone z czernią wyposażenia.
Pomiędzy tymi sferami umieszczono jadalnię – klimatyczne miejsce spotkań, ze sprzętami, które kolorystyką i formą spajają użytkowość tej niezwykłej przestrzeni. Kontynuacją jest sypialnia – przestronna i jasna, stonowana w kolorystyce brązów i beżów, złamanych jedynie ceglastą barwą drzwi wejściowych. Większa odwaga cechuje łazienkę, w której akcenty kolorystyczne przybierają na sile, rozlewając się na sufit i zabudowę meblową.
Warto zwrócić uwagę na dodatki. Na pierwszym planie mamy sprzęty i dekoracje marki Zieta Studio. Designerskie, połyskliwe formy, rzeźbiarskie lustra i nieoczywiste meble wykonane z polerowanej stali w niedosłowny sposób odbijają otoczenie, kreując niemal odmienną rzeczywistość. Uzupełnia je nieszablonowe oświetlenie – dyskretne i proste oprawy przełamuje zadziwiająca konstrukcja świetlna, rzeźbiąca otaczającą przestrzeń.
źródło: KODO.pl
Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Wrocław | Bauhaus | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie