Maciej Zień zaprojektował dla Tubądzin. Oto najnowsze kolekcje

Na Targach Cersaie w Bolonii premierę miały cztery kolekcje łazienkowe, które zaprojektował Maciej Zień. To kolejny etap współpracy marki z projektantem, która trwa już ponad dziesięć lat.

Maciej Zień doskonale zna gusta Polek, jego kolekcje zachwycają bowiem przede wszystkim panie, które lubią otaczać się ponadczasową elegancją.  W końcu od wielu lat projektant tworzy modę i ekskluzywne ubrania dla kobiet, które chcą się czuć pięknie i luksusowo. Z myślą o nich powstała także kolekcja LUCID dla Ceramiki Tubądzin, utrzymana w gamie kolorystycznej rozciągającej się między bielą a czernią. 

Projektant postanowił odpowiedzieć na wchodzący na salony trend eksponujący maksymalizm i przepych, w stylu, który zachwyci wszystkich lubiących blask, połysk oraz płytki dekoracyjne, które same z siebie stanowią niezwykłą ozdobę wnętrza, nie potrzebując otoczenia wielu dodatków. Maciej Zień sięgnął po polski kryształ, który w naszych domach jest od wielu lat obecny – od ponadczasowych karafek, wazonów i bombonier przekazywanych w rodzinach z pokolenia na pokolenie do najmodniejszych żyrandoli czy kieliszków. W swojej kolekcji projektant zaproponował kryształ w bardzo nowoczesnym wydaniu, stawiając na przenikanie się wzajemne płaszczyzn i trójwymiarowe, lustrzane płytki o błyszczącym wykończeniu, na które składają się tysiące drobnych „kryształków”.

Biała płytka Lucid o wymiarach 33×90 cm (159,90 zł za m2) pięknie komponuje się z mozaiką ścienną Lucid Pearl (99,88 zł za sztukę; wymiar: 269 x 230 mm), przypominającą złożone z trójkątów diamenty, których jeden bok jest matowy, a drugi jest lustrem. Jest ona niezwykle dekoracyjnym elementem, który można wykorzystać dowolnie – jako mocny, punktowy akcent lub wypełniając nim całą ścianę – pomieszczenie zyskuje wtedy optycznie, ze względu na lustrzane elementy.

Kolekcja Lucid to także dwie pozostałe mozaiki ścienne: Lucid Square Black (299,87 zł za szt., wymiary: 298 x 298 mm) i Lucid Black (299,87 zł za szt., wymiary: 205 x 186 mm). Pierwsza z nich składa się z 9 czarnych kwadratów, o drobnoziarnistej strukturze, każdy z nich otoczony lustrzaną, połyskującą ramą, z mocno zarysowanymi krawędziami. Druga z mozaik, o kształcie sześciokąta, to niezwykle oryginalny wzór naprzemiennie wklęsłych i wypukłych trójkątów, które na ścianie dają pogłębiony efekt trójwymiaru. 

Mozaiki te spotkały się z ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, zwłaszcza ich niebanalny design, podczas zakończonych na początku miesiąca targów Warsaw Home. 

Przez postawienie na biel i czerń oraz paletę barw między nimi projektant uzyskał efekt odważnej elegancji. Płytki z kolekcji LUCID świetnie łączą się z płytką gresową Black Pulpis na posadzce, również kreacji Macieja Zienia (60 x 60 cm). 


Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in.  Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.   O współpracy marki z Dorotą Koziarą możecie przeczytać w naszym wywiadzie klikając tutaj.

źródło: materiały prasowe Tubądzin

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły