Magda i Kasia z FRØPT hakują meble IKEA. Teraz stworzyły nową kolekcję kuchennych frontów

O marce FRØPT pisaliśmy już kilka lat temu w magazynie whiteMAD. Brand specjalizuje się w produkcji frontów kuchennych dopasowanych do systemu METOD IKEA. FRØPT założyły Magda Milejska i Kasia Kurowska-Loedl. Duet przygotował nową, drugą kolekcję intrygujących frontów.

Koncepcja FRØPT bazuje na globalnym trendzie, który ma swoje początki w Skandynawii i sprowadza się do hakowania mebli szwedzkiego giganta. W swojej drugiej kolekcji FRØPT odwołuje się do natury, ale tym razem marka zaakcentowała jej zmienność i niepowtarzalność. Pracując nad designem NORWEGIAN WOOD właścicielki inspirowały się swoją codziennością, podróżami, czerpały także ze świata sztuki – rzeźby i malarstwa.

W produkcji frontów z nowej kolekcji postawiono na fornir naturalny, dlatego NORWEGIAN WOOD w swojej podstawie nawiązuje do piękna nieperfekcyjnej natury. Tak jak w przyrodzie każde drzewo różni się od innego, tak i fornir z niego uzyskany za każdym razem jest inny. W sumie w nowej kolekcji powstały fronty o pięciu barwach: brzoza naturalna, dąb bagienny, dąb wędzony, dąb naturalny, orzech amerykański.

Nasza kolekcja stanowi propozycję dla wszystkich tych, którzy chcą kreatywnie podejść do projektu swojej kuchni. Wyselekcjonowane przez nas naturalne materiały pozwalają tworzyć prawdziwe i niewymuszone wnętrza. A prostota i ponadczasowość projektów pozwala łatwo zrealizować wnętrzarskie inspiracje o wymarzonej i bardziej osobistej kuchni. Takiej, w której każdego dnia można czuć się wyjątkowo i z przyjemnością spędzać czas, nie tylko gotując – mówi Katarzyna Kurowska-Loedl, współzałożycielka FRØPT.

Sesja zdjęciowa kolekcji powstała przy udziale studio PION. W kadrach nieprzypadkowo znalazły się prace cenionych i zaprzyjaźnionych z marką polskich artystek – ilustratorki Ani Nogalskiej i rzeźbiarki Marty Cierluk oraz twórców sztuki użytkowej – Plankton dla domu, Creare Studio, Mleko Living, Łyko. Uzupełnieniem scenografii zostały także rzeźby studentów Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – Kai Tarłowskiej, Karoliny Rybińskiej oraz Igora Klukowskiego.