Mała architektura i wielki efekt. Pawilon MILKE od mode:lina architekci

Firma MILKE powierzyła zaprojektowanie swojego stoiska na targi Warsaw Home poznańskiej pracowni mode:lina. Zadanie było trudne bo przed rokiem MILKE na tych samych targach zdobyła nagrodę “Odkrycie Roku”. Teraz miało być jeszcze lepiej.

Za nazwą MILKE kryje się marka zaskakująca swoich klientów realizacją zadań na pierwszy rzut oka niewykonalnych, które dzięki wieloletniemu rozwojowi udaje im się wykonywać. Ten rozwój oraz podejście biznesowe MILKE zostały dostrzeżone podczas zeszłorocznych targów Warsaw Home Expo 2016, gdzie frma zdobyła nagrodę „Odkrycie Roku”.

Pawilon targowy, za którym stoją projektanci z mode:lina, to lekka ażurowa forma, nawiązująca do wyrazistej identyfkacji marki MILKE i jej głównego elementu – logotypu z jego charakterystycznym obramowaniem. Dlatego też, wykonane z siatki ażurowe elewacje pawilonu odkrywają jego drewniane ramy konstrukcyjne.

Architekci z mode:lina stanęli przed zadaniem pogodzenia ze sobą potrzeby stworzenia w pełni otwartego na gości targowych pawilonu, który jednocześnie zapewni prywatność podczas biznesowych rozmów. Odpowiedzią na to stały się dynamiczne podziały stoiska, które pozwoliły na stworzenie przestrzeni idealnych do rozmów. Projektanci, dzieląc bryłę na mniejsze części, stworzyli także liczne wejścia i przejścia, dzięki którym pawilon zachował swoją otwartą formę.

MILKEspecjalizuje się w produkcji okładzin ściennych wewnętrznych i elewacyjnych z betonu architektonicznego w technologii GRC. Chcąc w pełni ukazać potencjał oferowanych przez MILKE produktów, projektanci z biura mode:linaTM wykorzystali sztandarowe rozwiązania marki jako element wykończenia ścian. Tym samym betonowe okładziny ścienne oprawiono w czarne ramy, na wzór logotypu oraz umieszczono na ścianach pawilonu nadając im kształty korespondujące z jego formą.

Aby pawilon był wyróżniającym się punktem na mapie targów, uzupełnieniem jego programu funkcjonalnego jest wyeksponowany bar kawowy oraz przygotowane przestrzenie do odpoczynku.

Nazwa: Pawilon Targowy MILKE
Projekt: mode:lina (www.modelina-architekci.com)
Zespół: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin, Małgorzata Szymańska Anna Kazecka, Natalia Wasicionek
Powierzchnia: 160 m kw.
Zdjęcia: Patryk Lewiński (www.patryklewinski.pl)