Mała działka to nie problem. Ten dom to udowadnia! 

Takie projekty bardzo lubimy. Pochodzący z Atlanty architekt postanowił udowodnić, że mała działka nie jest wielkim problemem, gdy ma się pomysł i odrobinę odwagi.

Działka mieści się na południe od centrum Atlanty. Jest o tyle nietypowe, że uznawana jest za trzecią najmniejszą działkę w całym mieście. Lokalni deweloperzy mówili, że nic nigdy na niej nie powstanie, bowiem jej kształt i wymiary nie pozwalają na żadną standardową zabudowę.


Wtedy pojawił się architekt Alex Wu z pracowni Alex Wu Architects, który podjął wyzwanie i postanowił wybudować na niej dom dla samego siebie. Działka ma kształt trapezu, którego najszerszy z boków ma nieco ponad 6 metrów długości. Architekt postanowił wybudować na niej dwupiętrowy dom, który w podstawie nie będzie szerszy niż 4,3 metra, do której dołączono wąską dobudówkę oferującą dwa pietra i poddasze.

Centralny punkt domu stanowi prosta klatka schodowa doprowadzająca do wszystkich pięter. Duża liczba przeszkleń pozwoliła na odpowiednie doświetlenie wszystkich pomieszczeń, dzięki czemu architekt nie musiał zwracać uwagi na nasłonecznienie i ekspozycję słoneczną.