Małe i piękne! Kamienne cuda od polskiej marki YOX concept

Markę YOX concept tworzy duet architektów – Anastazja Kęsik i Staś Gulkowski. W swojej pracy trudnią się tworzeniem małych przedmiotów z kamienia. To organizery, świeczniki i podstawki, które ułatwiają organizację powierzchni i po prostu pięknie wyglądają. 

Duet aktywnych zawodowo architektów Anastazja Kęsik i Staś Gulkowski, swoją pasję do pięknego i funkcjonalnego wzornictwa postanowili przekuć w… kamień. Onyksowe tace, mydelniczki, świeczniki i inne produkty spod znaku Y O X concept to ponadczasowe przedmioty, które pomogą w celebracji codzienności.

YOX to mix emocji wrażeń, fotografii wspomnień i dużej ilości architektury, zarówno tej dosłownej, jak i metaforycznej — mówi Staś Gulkowski.Nasze dodatki, odmienią każde wnętrze, ponieważ to w detalu i materiale tkwi siła dizajnu — podkreśla.

Nie tylko produkty i koncept marki jest unikatowy. Sama nazwa jest również misternym projektem, znaczeniowym oraz wizualnym. Poszczególne litery odzwierciedlają proces tworzenia. “Y” zostało zaczerpnięte z angielskiego Why? Na które każdy twórca przed rozpoczęciem pracy musi sobie odpowiedzieć. Dlaczego coś tworzy, dla kogo, co chce wyrazić przez swój produkt? “O” jest symbolicznym zachwytem nad pięknem, zaś “X” jako znak wielokrotności, zachęca do poszukiwania nieskończonych możliwości.

Inspiracją do nazwy w dużej mierze było także piękno samej geometrii jej znaków, występuje ton niemalże symetria. A to „niemalże” pełni w tym przypadku ogromną rolę. Bo wielką sztuką jest kreowanie rzeczy prostych, ale innych. I takie właśnie są produkty Y O X concept.

Anastazja Kęsik i Staś Gulkowski

W ofercie marki znajdują się unikatowe tace z onyksu — duża i mała, pokrywane 24-karatowym złotem, wykończone skórzanymi podbiciami, które zapobiegają zarysowaniom powierzchni. Od nowego roku marka wprowadza do sprzedaży świeczniki, organizery na biżuterię i wiele innych produktów. Każdy z nich, ze względu na materiał i naturalnie występujące różnice w kolorze i strukturze kamienia, jest niepowtarzalny.

źródło: materiały prasowe Y O X concept

Czytaj też: Kamień | Minimalizm | Rzeźba | Naczynia | Detal | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły