Journalist 

Małe i piękne. Nowa seria stolików od polskiej marki Hogai

Do portfolio marki Hogai dołączyły cztery nowe stoliki. Na serię składają się modele stolików nocnych, kawowych i pomocniczych. Wszystkie wyróżnia lekka forma i szczera funkcja. Meble zdecydowanie ożywią przestrzeń. Zaproponowana paleta kolorów przynosi żywą ekspresję.

Całość serii łączy lekkość i koncepcja zamykanego blatu z wyniesioną krawędzią, który ma funkcję użytkową, ale pełni też ważną rolę estetyczną – oswaja ostre metalowe krawędzie i powoduje, że są odbierane jako subtelne, dają poczucie bezpiecznego komfortu. W stolikach nocnych taśma zamykająca blat pojawia się przerwa, która pozwoli na umieszczanie na nim przedmiotów wymagających kabla – lampki nocnej czy telefonu.

Stal jako materiał jest niezwykle plastyczna, inspirująca i zachęca do szukania ciekawych form. Myśleliśmy bryłą, która w tym materiale staje się lekka, filigranowa, interesująca. Po raz kolejny ten bauhaus, każe nam szukać prostych, minimalistycznych form, stąd niski stolik kawowy, który jest trochę unoszącą się nad podłogą tacą a trochę ciężką bryłą – mówi Patrycja Bruź-Soniewicka Dyrektor Kreatywna Hogai.

Tutor & Tailor to stoliki nocne – dynamiczne obiekty, które bez wysiłku dostosują się do przestrzeni i potrzeb. Mogą być ustawione w 4 różnych pozycjach – przyjmując formę kubików lub stolików prezentujących otwarte półki. Są różne w swoim charakterze – asymetryczny Tutor to propozycja dla minimalistów, Tailor – nieco bardziej złożony – dla wielbicieli półek. Zamknięta forma blatu z wyniesioną krawędzią ma zapobiegać spadaniu przedmiotów, które chcemy mieć obok łóżka. A pionowe i poziome półki pozwolą uporządkować książki, albumy czy magazyny, potrzebne pod ręką przed snem.

Stolik pomocniczy Actress na nowo definiuje wygodę i ma uzupełniać wnętrze. To wynik poszukiwania „wdzięcznej i zgrabnej”, użytecznej formy, która spełni swoją funkcję, w porze kawy lub gdy trzeba przejrzeć prasę. Pionowe półki to nie tylko wybór estetyczny, ale również względy praktyczne – ulubione albumy pod ręką, przy filiżance kawy.

Stolik kawowy Journalist to wyrazista forma, której charakter buduje centrum wnętrza. Jest wyrazem harmonijnej równowagi między lekkością i gracją a bryłą z charakterem. Dbałość o detal – wyrafinowane, miękkie linie kwadratowego blatu, zamknięte delikatną krawędzią determinuje styl produktu i wnętrza, w którym się znajduje.

Stoliki z nowej serii rozszerzają kolekcję produktów Hogai, wykonanych ze stali, która pozwala na jakość bez nadmiaru. Wszystkie produkty są pokryte wytrzymałym lakierem strukturalnym malowanym proszkowo, Hogai proponuje produkty w gamie 11 starannie dobranych kolorów. wybranych ze względu na swój rezonans i żywiołowość, uosabiając radość i energię integralną z misją marki. Każdy z produktów jest zaprojektowany z zamysłem i dbałością o szczegóły, odzwierciedla zaapatrzenie w wyrafinowane lekkie formy, funkcjonalność i żywą ekspresję.

Nowa seria stolików Hogai powstała we współpracy grupy projektowej HOGAI & BIURO AR, w skład której wchodzą: Bartłomiej Klepiński & Katarzyna Erkiert oraz Patrycja Bruź-Soniewicka.

źródło: Hogai

Czytaj też: Meble | Polscy projektanci | Wnętrza | Detal | Mieszkanie | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły