PO

Małe zmiany mają sens. Odnowione podwórko na Bielanach w Warszawie

Odnowione podwórko znajduje się tuż obok budynku przy ulicy Marymoncka 93/97 na Bielanach. Jego remont był możliwy dzięki decyzji samych mieszkańców – projekt zmian znalazł się w Budżecie Obywatelskim m. st. Warszawy.

Wcześniej podwórko było zaniedbane. Droga miała krzywą nawierzchnię, a zieleń była nieuporządkowaną nawierzchnię. Teraz na jego terenie pojawiły się nowe meble oraz ogólnodostępna strefa do ćwiczeń. W ramach rewitalizacji posadzono dwie jabłonie dekoracyjne oraz wiele gatunków krzewów, między innymi hortensji, różanecznika i pióropusznika strusiego. Na podwórku posadzono też kilkaset bylin oraz gęsty bluszcz, który pnie się po ogrodzeniu.

Zmiany mają sprawić, że mieszkańcy będą chętniej korzystać z podwórka i spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Pamiętano też o rowerzystach, dla których zamontowano nowe stojaki na rowery. Całość uzupełniono nowymi koszami na śmieci.


Podczas prac zerwano stary chodnik, który był w fatalnym stanie. W jego miejscu położono nowy. Podwórko przy ulicy Marymonckiej stało się bardziej zielone, wygodniejsze i przyjazne dla mieszkańców. Realizacja projektu pochłonęła 67 tysięcy złotych.

PS dostrzegacie pozytywne zmiany w waszej okolicy? Dajcie nam znać o podobnych metamorfozach wspólnych przestrzeni. Więcej podobnych metamorfoz przestrzeni zielonych oraz budynków znajdziecie w naszych artykułach klikając TUTAJ.

Czytaj też: Metamorfoza | Zieleń | Warszawa | Meble miejskie | whiteMAD na Instagramie

Przesuń suwak PRZED i PO:

Odnowione podwórko sfotografował Tomasz Ozdoba.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły