Maleńka chatka do odpoczynku. Zbudowali ją pod miastem

Ma 34 m kw. powierzchni. Chatka zbudowana została na przedmieściach Madrytu. Właściciel osadził ją na działce wśród drzew. Mimo niewielkich rozmiarów zapewnia komfortowe miejsce do odpoczynku od zgiełku dużego miasta.

Nie trzeba wznosić okazałych konstrukcji, jeśli przyroda wokół stanowi największą atrakcję. Maleńka chatka zaprojektowana została przez hiszpańską pracownię delavegacanolasso we współpracy z firmą tini. Budynek powstał błyskawicznie – jego konstrukcja opiera się na prefabrykowanych elementach, które powstają w fabryce. Chatka od chwili zamówienia do miejsca docelowego dociera w 60 dni. Producent zaznacza, że każdy z dostępnych modeli jest gotowy do mieszkania i w pełni umeblowany już w dniu dostawy.

Projektując budynek architekci chcieli do minimum ograniczyć ingerencję w przyrodę. Budynek ma być częścią natury, bez negatywnego wpływu na najbliższe otoczenie. Dlatego zaproponowali elewację ze stali typu corten, której kolor pasuje do naturalnego krajobrazu. Z drugiej stronu chatka została maksymalnie przeszklona – wypoczywając w środku można podziwiać rosnące w pobliżu drzewa i krzewy.


Minimalistyczne wnętrze ocieplono drewnianym wykończeniem. Chatka ma mały aneks kuchenny z płytą kuchenną, okapem i lodówką. Tuż za nią znalazła się w pełni wyposażona łazienka. Mebli jest tutaj niewiele. Zaledwie jedno krzesło, kilka małych stolików i dodatki. Jedynym pełnowymiarowym meblem jest dwuosobowe łóżko. W budynku znalazł się też mały kominek, dzięki czemu można tu wypoczywać w chłodniejsze dni.

Domki można zamawiać na stronie tinyhome.es, od chwili zamówienia do ustawienia go w miejscu docelowym mija 60 dni. Producent wskazuje, że niekoniecznie trzeba wybierać moduł mieszkalny. W ofercie jest dostępna konstrukcja o wielkości 24 m kw., która z powodzeniem będzie pełnić funkcję biura.

Czytaj też: Ciekawostki | Domek letniskowy | Podróże | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

fot. Paco Marín, źródło: delavegacanolasso , tini