Maleńki dom dla czterech osób. Przestrzeń powiększyli stawiając kontener

The Fence House to projekt przygotowany przez architektów z pracowni Mjölk architekti. Powstał maleńki dom, którego powierzchnia to zaledwie 86 m kw.

Małą przestrzeń najczęściej doceniamy w chwili, kiedy trzeba zadbać o jej porządek. Z zalet zdają sobie sprawę właściciele domu, który zbudowany został w miejscowości Pardubice w Czechach. To maleńki dom, którego powierzchnię sprytnie powiększono stawiając kontener transportowy.

W domu mieszkają rodzice dwójki dorosłych już dzieci. Rodzina najczęściej spotyka się w weekendy i święta, kiedy celebrują wspólnie spędzony czas. Dlatego mimo niewielkiej przestrzeni w środku powstały pokoje dla każdego członka rodziny. Aby nie dopuścić do powstania bałaganu część przedmiotów, z których właściciele korzystają sporadycznie umieszczono poza budynkiem. Dodatkową przestrzeń stworzono stawiając kontener transportowy, który pełni też rolę… garażu. Do kontenera można się dostać bezpośrednio z poziomu chodnika.

Dom jest miejscem w sam raz dla mnie, mojej siostry i naszych rodziców. Ja i moja siostra mamy sypialnie na parterze. Są bardzo małe, ale mają ogromne okna i zapewniają nam bliskość ogrodu. Sypialnia rodziców znajduje się na piętrze. Mają tam spokojne i piękne widoki – mówi syn właścicieli.

Maleńki dom


Wokół budynku powstał duży ogród, którego granicę wyznacza wysoki, drewniany płot. Ogrodzenie to celowy zabieg architektów, którzy chcieli w ten sposób zadbać o poczucie prywatności domowników.

Czytaj więcej: Dom jednorodzinny | Czechy | Mieszkanie | Wnętrza

fot. BoysPlayNice (www.boysplaynice.com)

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły