chatki z drewna

Maleńkie chatki z drewna w lesie. Sposób na idealne wakacje

Chatki z drewna zaprojektowali studenci z Uniwersytetu Colorado Denver, w ramach warsztatów Colorado Building Workshop. Stanęły jako tymczasowe konstrukcje, w których mogą mieszkać studenci podczas sportowych warsztatów.

Outward Bound Micro Cabins, bo tak nazywa się ta leśna osada, zbudowana została w stanie Kolorado w Stanach Zjednoczonych. Projektanci zlokalizowali ją w gęstym, sosnowym lesie. Chatki powstały z myślą o studentach, którzy uprawiają sporty wyczynowe.

Domki zbudowane zostały z prefabrykowanych elementów. Składają się z tarasu i prostego pudełka, w którym urządzono pokoje mieszkańców. Nad domkami umieszczono dodatkowe zadaszenie, które nachylone pod odpowiednim kątem ma sprawić, że padający tutaj zimą śnieg będzie swobodnie opadać na ziemię.

chatki z drewna


Dodatkowo na obszernych tarasach trzymać można sprzęt sportowy. Powstało tutaj specjalne miejsce na rowery oraz kajaki.

Wnętrze stanowi jedną przestrzeń, w której znalazły się szafki, biurka do nauki oraz składane łóżka. Te ostatnie można szybko ustawić w pozycji pionowej, sprawiając, że przestrzeń domków staje się większa.

Jeśli spodobały wam się chatki z drewna zapraszamy do odwiedzenia naszego działu, w którym pokazujemy więcej domków letniskowych, idealny na krótki wyjazd za miasto. Wszystkie domki letniskowe znajdziecie klikając TUTAJ.

Czytaj też: Domek letniskowy | Las | Podróże | Stany Zjednoczone

 

zdjęcia: Jesse Kuroiwa, źródło: Colorado Building Workshop