Mapa jeżyckich rzemieślników. Tak Poznań promuje lokalne rzemiosło!

Mapa jeżyckich rzemieślników to wspólny projekt Miasta Poznania i Rady Osiedla Jeżyce, który promuje lokalne rzemiosło. Szukasz dobrego zakładu krawieckiego? Musisz zlecić naprawę butów lub zegarka, ale nie wiesz, gdzie się udać? Z pomocą przychodzi mapa “Witamy na Jeżycach”.. Publikacja dostępna jest bezpłatnie.

Mapa została stworzona w celu popularyzacji tradycyjnego rzemiosła i pomocy lokalnym przedsiębiorcom. Chodzi szczególnie o usługi i zawody potrzebne mieszkańcom, a które – ze względu na swój tradycyjny charakter – nie są w wystarczający sposób promowane lub odchodzą w zapomnienie, jak np. szewc, zegarmistrz czy krawiec.

Oprócz punktów usługowych i handlowych na mapie znalazły się przestrzenie ważne dla osiedla, ukazujące historię Jeżyc, a także współczesne miejsca życia społecznego i ikony architektury tego poznańskiego fyrtla. 


Mapa wydrukowana została w nakładzie 5000 egzemplarzy. Jest już dostępna za darmo w informacji turystycznej na Starym Rynku oraz w Centrum Informacji Kulturalnej w budynku Arkadii. W tym tygodniu publikacja trafi także do punktów handlowych i usługowych wskazanych na mapie oraz do instytucji kulturalnych działających na Jeżycach. Wersja elektroniczna dostępna jest do pobrania pod artykułem.

“Witamy na Jeżycach”  jest efektem współpracy Miasta Poznania i Rady Osiedla Jeżyce. Tekst opracował Paweł Kwiatkowski, współtwórca projektu JEstŻYCiE. Projekt graficzny stworzyła Ola Płocińska.

Mapa powstała w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Inspiracją do jej stworzenia była “Wrażeniowa mapa ul. Św. Marcin”, której pomysłodawcą jest Fundacja Made in Art.

Mapa jeżyckich rzemieślników dostępna jest online tutaj:

Czytaj też: Ciekawostki | Poznań | Architektura w Polsce | Miasto | whiteMAD na Instagramie

źródło: https://www.poznan.pl/ 

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły