Marc Jacobs x Karolina Pawelczyk. Polka z kolejną współpracą z amerykańskim projektantem!

Marc Jacobs x Karolina Pawelczyk – historia tej współpracy ma już kilka lat. Znany amerykański projektant mody ponownie zaprosił do współpracy polską rysowniczkę i ilustratorkę Karolinę Pawelczyk!

Kultowy kobiecy zapach Daisy Marca Jacobsa powstał w 2007 roku. Wkrótce dołączyły do niego kolejne wersje tej wody toaletowej nazywane w świecie perfumiarskim flankerami. W 2019 roku Marc Jacobs po raz pierwszy zaproponował Karolinie Pawelczyk współpracę i od tamtego czasu polska ilustratorka obecna jest przy kolejnych odsłonach zapachu. Teraz przyszła pora na swoiste podsumowanie – akcję Pick Your Daisy, czyli Wybierz swoją Daisy.

Zadaniem Karoliny Pawelczyk było stworzenie bohaterek, które są wyobrażeniami na temat wszystkich dotychczasowych edycji zapachów Marc Jacobs Daisy. Tak powstały dziewczęce postaci uosabiające Daisy Original, Daisy Love Eau So Sweet, Daisy Dream, Daisy Eau So Intense, Daisy Eau So Fresh i Daisy Love. Rysunki polskiej artystki trafiły na wystawy wybranych perfumerii m.in. w Ameryce Północnej oraz w Azji. Karolina stworzyła ilustracje na ekspozytory oraz witryny, zinterpretowała nuty zapachowe każdej wersji, a nawet zaprojektowała blottery, czyli karteczki do testowania perfum. A wszystko to zostało wykonane jej charakterystyczną, pełną energii i optymizmu kreską, przy użyciu flamastrów. 


Wcielenia zapachów to m.in. Daisy Original, czyli dziewczyna w pomarańczowej marynarce i kapeluszu z szerokim rondem oraz Daisy Eau So Intense – biegnąca bohaterka w białej sukience i fioletowych podkolanówkach. Każda z sześciu osobowości wyróżnia się charakterystycznymi cechami. Zadanie polega na dopasowaniu najbardziej odpowiedniego zapachu spośród: marzycielskiego, rozweselającego, oryginalnego, urzekającego, rześkiego i podkreślającego urok osobisty. 

Fani marki mogą wziąć udział w zabawie i obejrzeć ilustracje Karoliny Pawelczyk w perfumeriach na całym świecie. Ekspozycja widoczna na fotografiach została wykonana w perfumerii Macy’s w Nowym Jorku.

O ilustratorce: 
Karolina Pawelczyk – ilustratorka. Rysunku uczyła w Central Saint Martins w Londynie. Jej specjalizacją jest rysunek fashion oraz beauty. Trzykrotnie tworzyła światowe rysowane kampanie dla Marc Jacobs Fragrances. Rysowała dla wielu prestiżowych marek oraz tytułów, m.in. Armani Beauty, Bizuu, Elle Polska, Glamour Polska, Glamour Germany oraz Irish Tatler Magazine. Posługuje się oryginalną flamastrową kreską i eksperymentuje z kompozycją. W Polsce jest reprezentowana przez agencję MAD illustrators, na świecie przez brytyjską agencję Lipstick of London.  Instagram: @karolina_pawelczyk_illu / @madillustrators.art

Czytaj też: Polscy projektanci | Grafika | Identyfikacja wizualna | Stany Zjednoczone | Kolekcja

temat: Marc Jacobs x Karolina Pawelczyk
źródło: www.madillustrators.art

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły